Radní schválili odstoupení od smlouvy o budoucí smlouvě uzavřené s ČEZ Distribuce o připojení centrální části lesoparku k distribuční soustavě. Tato investice se měla hradit ze státních 15 ekomiliard, ale byla zařazena do nižší priority.

„Půjdeme tou cestou, že pozemky na Hrabáku budeme nabízet developerům a ti si pak mohou sami vyjednat s Čezem podmínky na připojení odběrného místa," sdělil Marek Hrvol, náměstek primátora pro rozvoj, majetek a městské služby.

O soukromou výstavbu rodinných domů na Hrabáku dosud podle radnice zatím developeři neprojevili zájem.

Lesopark Hrabák Vznikl v 60. letech minulého století jako výsypka stejnojmenné šachty. Poté byl při rekultivaci zalesněn. Leží u velké zahrádkářské kolonie. Lesopark, v jehož centrální části kdysi stávaly cirkusy, po roce 1989 pustl. Kdysi vládnoucí mostecká ODS slibovala před volbami v roce 2002 zvelebení areálu, ale nic se nedělo. Pouze se upravilo hlavní schodiště a změnil se územní plán, který umožňuje zrušení části parku u jeho středu. Pozemky od šachty určené pro výstavbu rodinných domů si město předloni cenilo na 16 milionů korun. V roce 2013 prošel park rozsáhlou prořezávkou hustého porostu.