Jak je to možné? Všech pět pomáhalo při velkém malování v azylovém domě v Mostě, kde žijí oběti domácího násilí a ženy bez přístřeší. Dobrovolnická akce se jmenovala Den dobročinnosti.
„Dáme místnosti do původního stavu,“ řekla Deníku dobrovolnice Kamila Hejnová. „Přihlásili jsme se sami, nikdo nás nenutil. Je to správná věc,“ dodala Jana Kubišová. Zatímco uklízely v přízemí, operátor František Voleník a mluvčí Aleš Soukup opravovali na patře skříň. Voleník si převezl z domova nářadí. „Mám sice volno, ale jsem tu,“ řekl. Klientka azylového domu seděla na židli u dětské postýlky a usmívala se. Skříň se jim už nebude viklat.
„Jsme velmi rádi, že si vybrali nás a že nám pomohli,“ řekla Margita Pištorová, ředitelka Diakonie ČCE-Středisko sociální pomoci v Mostě, které azylový dům provozuje. „Věřím, že nás budou další následovat. Práce tady nikdy nekončí,“ uvedl Soukup.
Den dobročinnosti pořádala Česká rafinérská poprvé. S Fórem dárců vybrala vhodné dobrovolnické práce a smluvně zajistila spolupráci sdoporučenými organizacemi. Společnost dobrovolnické dny hradila svým zaměstnancům jako plně odpracované. Filantropická akce se uskutečnila již 25. a 26. září a 9. října. Přihlásilo se 49 dobrovolníků. Pomáhali v hospicu, azylových domech, domově důchodců, dětském domově a v dalších organizacích v severních Čechách, zejména vMostě a Litvínově, a v Kralupech nad Vltavou. „Reakce našich zaměstnanců, kteří se akce zúčastnili, jsou neobyčejně pozitivní, přijali tuto formu pomoci potřebným jako smysluplnou a prospěšnou pro obě strany,“ sdělil personální poradce firmy Ivo Hamáček.