Tyto informace se však týkají klasického kurzu, který trvá asi 10 týdnů. Pokud se budoucím řidičům nechce čekat tak dlouho, některé autoškoly nabízí i takzvané rychlokurzy. Zde cena kurzu dosáhne až na 14 tisíc korun. Řidičský průkaz je ale hotový za 3 týdny.
„Vzhledem k tomu, že se ceny pohonných hmot neustále zvyšují, museli jsme samozřejmě i my přistoupit ke zdražení kurzů. Náklady na provozování autoškoly jsou více než vysoké,“ řekl instruktor jedné z mosteckých autoškol Josef Fidler. Kurzy se skládají z několika částí. Jízdy na cvičišti, kde se učí základní dovednosti pro řízení automobilu a úkony přípravy vozidla před jeho použitím. Dále se učí teorie a jízda v plném silničním provozu. Kurz je zakončen závěrečnou zkouškou. Cena této zkoušky je většinou již zahrnuta v ceně kurzu. Ovšem při opakování závěreční zkoušky se opět platí další poplatek, který je ve výši od 100 do 400 korun.
Autoškolu v Mostě si lze vybírat nejen podle ceny kurzu, ale i podle typu vozů, ve kterých jsou prováděny jízdy. „Naše autoškola vlastní Škodu Fabii a Fiat Punto,“ řekl instruktor z autoškoly Bittner Consulting v Litvínově. Autoškola A + A v Mostě provádí praktickou výuku ve vozech značky Škoda, a to ve Felicii či Fabii. Autoškola Wagner Most má také Škodu Fabii a autoškola Amiz z Litvínova může svým klientům nabídnout Toyotu Yaris či Fabii. Při zápisu je nutné předložit žádost o řidičské oprávnění, lékařský posudek, výpis z karty řidičů a výpis z rejstříku trestů.