Nejmladší z žen vezme desetikorunu a začne ji o automat drhnout.

Vhodí ji zpět a jízdenka vypadne. Podle dopravce mincovní automaty procházejí pravidelnou kontrolou a škrabání mincí nepomůže.

Mince ale propadávají velmi často, dokázal to i stav automatu. V levé horní části byl totiž přístroj již bez laku. Dopravce tvrdí, že cestující při platbě prostřednictvím mincovních automatů někdy nesledují displej přístroje. Ten v případě, že nemá dostatek mincí na vrácení, některé nominální hodnoty nebere a vrací je, což znamená, že propadávají.

„Škrabání mincí o automat nemá žádný význam, pouze se tím do citlivého mechanismu mincovního automatu mohou zanášet nečistoty, které mohou způsobit jeho poruchu. Mincovní automaty procházejí pravidelnou kontrolou a kalibrací,“ uvedl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Milan Dundr, podle kterého je ale mincový automat jen jedna z možností, jak v dopravních prostředcích uhradit jízdné.

„Jízdné lze hradit buď prostřednictvím mincovních automatů, nebo v hotovosti přímo u řidiče. Existuje i efektivnější způsob hrazení jízdného prostřednictvím elektronické čipové karty,“ dodal Dundr. V elektronické peněžence totiž můžete mít neustále k dispozici dostatečný finanční obnos a jízdné vyjde levněji.

„Tramvají moc často nejezdím, o zakoupení karty neuvažuji,“ sdělila Lucie Přibylová,“ které v automatu mince propadávaly.