Společnost Autodrom Most se ohradila vůči kritice občanského spolku Zdraví pro Most, podle kterého areál neustále překračuje zákonem stanovenou hlučnost. Činíme veškeré kroky, abychom při našich akcích dodržovali hlukové limity, jež jsou stanoveny zákonem,“ sdělil mluvčí autodromu Jan Foukal.

Napětí mezi spolkem a autodromem stouplo od letošního jara, kdy pro Souš začala platit městská vyhláška o regulaci hlučných činností. Ta hlukové limity neřeší, podstatný je fakt, že obyvatelé jsou obtěžováni hlukem. Autodrom považuje vyhlášku za diskriminační a nezákonnou. „Naši právníci podali podnět ministerstvu vnitra k pozastavení její účinnosti," připomněl Foukal.

Na porušování vyhlášky spolek upozornil i několik státních úřadů. „Lze říci, že Autodrom Most pohrdá právem,“ uvedl spolek. Podle autodromu se spolek pouze snaží autodrom očernit v očích veřejnosti. Spolek také uvedl, že autodrom využívá v areálu řadu černých staveb. Podle mluvčího se s magistrátem řeší náprava, aby mobilní buňky, v minulosti nepovažované úřadem za stavby, prošly kolaudací.

Autodrom se rovněž brání, že neinzeruje možnost jízdy bez omezení hlučnosti. „Naše klienty důrazně upozorňujeme na nutnost řídit se naším provozním řádem,“ dodal mluvčí.