Začátek motoristické sezony na autodromu v Mostě bude patřit vzpomínce na někdejšího dlouholetého sportovního ředitele závodního okruhu Gerharda Ittnera. Velký mostecký patriot a fanoušek litvínovského hokeje na konci loňského roku prohrál boj se zákeřnou a dlouhodobou nemocí. Vzpomínka se uskuteční v rámci The Most Autoshow #7, která je naplánována na neděli 25. března.

Legenda mosteckého závodního okruhu Gerhard Ittner, který zemřel loni v prosinci po dlouhé nemoci. „V tiskovém středisku v paddocku autodromu budeme po celý den promítat diapozitivy se snímky Gerharda Ittnera. Poslední jízda v závěru autoshow bude patřit čestnému kolu za našeho kamaráda, který je legendou mosteckého okruhu. Pro některé z nás byl dobrým učitelem a velkým vzorem. Budeme rádi, pokud se návštěvníci k tomuto pietnímu vzpomínkovému aktu připojí,“ řekl sportovní ředitel autodromu Michal Marek.

Ittner měl celou řadu kamarádů také mezi traťovými komisaři závodního okruhu. Dá se tedy předpokládat, že si akci ani oni nenechají ujít.

„Odhadujeme, že symbolicky se s Géťou přijde rozloučit hodně traťáků. Po skončení autoshow je proto zveme ke společnému posezení do restaurace, kde na něho všichni určitě zavzpomínáme,“ dodal Marek.

Okruh i ledová aréna

Ittner byl nejen příznivcem motorismu a okruhových závodů (autodrom byl pro něj srdeční záležitostí), ale také velkým fanouškem litvínovského hokeje. Pokud mu to pracovní povinnosti dovolily, nechyběl v ochozu zimního stadionu na domácím zápasu „Chezy“. Po utkání 17. ledna 2014 byl dokonce vítězným zvoníkem.

Mluvčí autodromu Jan Foukal připomenul, že The Most Autoshow #7 je tradiční zahajovací akcí sezony. „Návštěvníci si vedle volných jízd mohou vychutnat i adrenalinový zážitek z taxijízdy po okruhu v závodním speciálu, v němž je proveze zkušený jezdec,“ řekl Foukal s tím, že organizátoři lákají také na stále oblíbenější Louda Cup.

Jde o jednokolový netradičně pojatý závod s tenisovým míčkem v košíčku na přední kapotě vlastního vozu, jehož výherce získá zajímavou cenu.

Letošní novinkou bude soutěž The Most Monster Challenge, neboli slalom traktorem mezi kužely. Jízdy budou měřené, první tři nejrychlejší čeká odměna. „Hledali jsme další atrakci, která by program autoshow zpestřila. Myslím, že vidět traktor na velkém závodním okruhu, k tomu balancovat mezi kužely, rozhodně nikoho nudit nebude. Odvážlivci, kteří zasednou za jeho volant, pak zaslouží skutečné uznání,“ uzavřela eventová manažerka společnosti Autodrom Most Michaela Rosenkranzová.