V pátek 10. září o situaci informovala litvínovská radnice. „Ke zpoždění došlo kvůli nutnosti přerušit stavbu na 38 kalendářních dní a firmě vznikly nové náklady,“ vysvětlila mluvčí radnice Jitka Pavlíková.

Prodloužení termínu a výši vzniklých vícenákladů schválili radní. Stavba si vyžádá navíc přibližně 800 tisíc korun bez DPH. Městský přestupní terminál vzniká přestavbou starého autobusového nádraží u železniční stanice v ulici Mostecká.

V prostoru se střetávají tři akce. Kromě terminálu se rekonstruují tramvajové koleje městského dopravního podniku a probíhá rekonstrukce nádražní budovy Správy železnic.

Radnice upozornila, že podle původních plánů měly nové koleje skončit těsně před terminálem, ale v jeho úseku se podle projektu postaví nové nástupní ostrůvky. „Jednali jsme proto s dopravním podnikem, aby došlo k rekonstrukci kolejí i v úseku terminálu. V případě pozdější výměny kolejí by mohlo dojít k poškození konstrukcí nových nástupních ostrůvků,“ uvedla vedoucí odboru investic a regionálního rozvoje Lucie Černá.

U všech těchto akcí se musela domluvit časová posloupnost a bylo potřeba pozastavit na víc než měsíc výstavbu terminálu. Radnice také informovala, že firma Metrostav kvůli prodlevě potřebovala prodloužit dopravně inženýrské opatření, zajistit ostrahu stanoviště na delší dobu a zaplatit prostoje strojů a pracovníků na stavbě terminálu.

Výstavba přestupního terminálu začala demolicemi loni v létě. Investice si vyžádá přes 64 milionů korun. Radnice na terminál získala dotaci o EU.