VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Autobusová doprava se od ledna mění. V Litvínově vyjedou komfortní vozy

Mostecko – Od ledna se v Ústeckém kraji výrazně promění autobusová doprava. Z pohledu Mostecka dojde k úpravám v linkové dopravě i té příměstské, kterou mnozí cestující považují za MHD.

30.12.2014
SDÍLEJ:

Autobusová doprava projde od ledna řadou změn. Příměstské oblasti bude dál obsluhovat Dopravní podnik město Mostu a Litvínova.Foto: DENÍK/Monika Gordíková

Pro drtivou většinu občanů okresu jsou důležitější změny v takzvané příměstské dopravě, kterou si lze lehce splést s městskou hromadnou dopravou, jedná se totiž o zajíždění do obcí sousedících s Mostem a Litvínovem.

Příměstská doprava čítá šest linek (10, 13, 14, 23, 28 a 31). Cestující jedoucí například autobusem číslo 13 z Litvínova do Lomu se tak za Koldomem dostanou do příměstské zóny. „Jedná se o příměstskou autobusovou dopravu, kterou bude objednávat kraj prostřednictvím radnic Mostu a Litvínova," uvedla mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková.

Za MHD ji lidé mohou považovat i proto, že provoz na těchto linkách dosud zajišťoval Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova a stejné to bude také od ledna. Společnost totiž vyhrála výběrové řízení.

Lidé tak nebudou muset při cestování například do Horního Jiřetína nebo Obrnic přestupovat, což by nastalo v případě, že by dopravní podnik v soutěži neuspěl a v regionu by se tak musel objevit nový dopravce.

„To jsme nechtěli dopustit. Přestupování by pro lidi bylo nepříjemné a navíc by nám tu přibylo ohromné množství autobusů," řekl Mosteckému deníku ředitel dopravního podniku Marcel Dlask před pár měsíci.

Příměstská doprava se tak výrazným změnám vyhne. Jen například u linek 13 do Lomu, 14 do Horního Jiřetína a 23 na Meziboří přibude spojů, a to zejména v odpoledních hodinách. Mostečtí zastupitelé pak také rozhodli, že linka číslo 31 nebude končit v zóně Joseph, ale zajede až do Saběnic.

Řadu týdnů se spekulovalo o ceně jízdného v příměstské dopravě. Zatím zůstává všude stejné. Kraj uvažuje pouze o navýšení právě na lince 31 z důvodu větší vzdálenosti od Mostu. „Jednání o nastavení tarifů stále probíhají. Jasno by mohlo být koncem března, do té doby tedy k žádné změně v souvislosti s jízdným nedojde," sdělil náměstek mosteckého primátora Marek Hrvol.

PŘÍMĚSTSKÁ DOPRAVA MOSTECKA OD LEDNA
Číslo linky a trasa (nadále zajišťuje Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova):
10 Most,nádraží – Obrnice – Korozluky – Skršín, Dobrčice
13 Litvínov,Křížatky – Litvínov, Janov – Litvínov – Lom (-Osek)
14 Litvínov – Horní Jiřetín
23 Litvínov, poliklinika – Meziboří – Litvínov, poliklinika
28 Litvínov, Záluží – Horní Jiřetín
31 Most, nádraží – Havran – Havraň, JOSEPH

Linková doprava

Podstatně výraznější změny se dotknou linkové autobusové dopravy, která bude rozeznatelná díky zelené barvě všech vozů. Oblast Litvínovska, tedy horské obce nebo cesty do Bíliny, bude nově zajišťovat firma ČSAD Slaný.

Ta pošle na silnice nejmodernější typ autobusu. „Z pohledu ekologie, bezpečnosti a využitých konstrukčních technologií nemá tento typ autobusu na trhu konkurenci," podotkla předsedkyně představenstva ČSAD Slaný Kateřina Kratochvílová.
Vozy budou mít kapacitu až 90 míst, všechny budou bezbariérové a klimatizované. Řidiči se dočkají automatické převodovky. „Dá se říci, že otevíráme novou kapitolu v linkové dopravě," dodala Kratochvílová.

Lokalitu Mostecké pánve bude zajišťovat společnost Autobusy Karlovy Vary. Tady dojde ke změnám tras některých linek. „Například Most – Braňany a Most – Žatec se propojí na Žatec – Most – Braňany. Cestující z Braňan tak nebudou vysazeni na nádraží, ale dostanou se dále," uvedla krajská mluvčí Hanáčková.

Linková doprava začne od čtvrtka fungovat v novém systému, který krajští úředníci připravovali dva roky. Zavádí se zónově relační tarif, jehož hlavní výhodou bude možnost projet krajem na jednu jízdenku bez ohledu na dopravce.

Tarifní systém bude zcela jiný. Jízdné se nově bude počítat podle zón. „Někteří cestující mohou při jednotlivé jízdě zaplatit více, jinde zase ušetří. Systém jsme nastavili tak, aby byl spravedlivější a zohlednil pravidelné dojíždějící," řekla Hanáčková.

Například za sedmidenní jízdenku zaplatí cestující 7,5 násobek základního jízdného. Za třicetidenní jízdenku 26 násobek a za devadesátidenní 70 násobek.

Devadesátidenní jízdenka bude mít podobu pouze jako čipová karta. Časové jízdenky pak nebudou na jméno a využívat je tak budou moci třeba rodinní příslušníci.

V dubnu vyjede zhruba 36 linek, které umožní přepravu cyklistům. „Celkový počet krajských autobusů sice o něco klesl, ale najede se s nimi více kilometrů. Jízdní řády jsou posíleny asi o pět procent a na většině linek přibudou nové spoje," říká Jaroslav Komínek, krajský radní pro dopravu.

Kraj chce do budoucna plně propojit systém své a městské dopravy ve všech městech. Od ledna bude tato symbióza fungovat v Teplicích. Ostatní města se budou připojovat postupně.
Kompletní informace o cenách jízdného a jízdních řádech lze najít na stránkách www.dopravauk.cz.

LINKOVÁ DOPRAVA OBLASTI MOSTECKÉ PÁNVE OD LEDNA
Číslo linky a trasa (zajišťuje Autobusy Karlovy Vary):
529 Most – Staňkovice, Triangle-jih
544 Lužice – Most – Strupčice
548 Most – Výškov, Počerady – Bečov – Bělušice, Odolice
721 Louny – Lenešice – Postoloprty – Havraň – Most
733 Žatec – Most – Braňany

LINKOVÁ DOPRAVA OBLASTI LITVÍNOVSKA OD LEDNA
Číslo linky a trasa (zajišťuje ČSAD Slaný):
501 Bílina – Osek – Litvínov, Záluží
521 Litvínov, Záluží – Hora Svaté Kateřiny – Brandov
523 Litvínov – Český Jiřetín
524 Litvínov, Záluží – Dubí – Chlumec
525 Litvínov – Mariánské Radčice – Lom, Loučná
       Litvínov – Mariánské Radčice

LINKOVÁ DOPRAVA OBLASTI LOVOSICE – LOUNY OD LEDNA
Číslo linky a trasa (zajišťuje BusLine):
660 Lovosice – Třebenice – Třebívlice – Libčeves – Most

LINKOVÁ DOPRAVA OBLASTI CHOMUTOVSKO OD LEDNA
Číslo linky a trasa (zajišťuje Autobusy Karlovy Vary):
564 Chomutov – Jirkov – Litvínov, Janov
565 Chomutov – Jirkov – Most

Autor: Monika Gordíková

30.12.2014
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Seřizovači 130 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz FRÉZAŘ, OBRÁBĚČ CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: FRÉZAŘ, OBRÁBĚČ CNC, POŽADUJEME:, - Min. SO vzdělání strojního zaměření, - Čtení výkresové dokumentace, - Znalost měřidel a práce s nimi, - Znalost nástrojů a materiálů, - Manuální zručnost, - Odpovědný přístup k práci, - Samostatnost, - Ochota učit se novým věcem, - Práce v 2 směnném provozu, NÁPLŇ PRÁCE:, - Obsluha a údržba CNC stroje, - Kontrola obráběných dílů, - Seřizování stroje na kusovou a malosériovou výrobu, - Tvorba jednoduchých CNC programů, - Spolupráce s vedením výroby, - Dodržování technologických a kontrolních postupů, bezpečnosti práce a požární ochrany, , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, HLÁSIT SE: Skuhrovcová Veronika Bc., tel.: 734 753 095, e-mail: v.skuhrovcova@strl.cz, osobně na adrese: Litvínov, Na Pavlu 2155. Pracoviště: Strojírna litvínov spol. s r.o., Na Pavlu, č.p. 2155, 436 01 Litvínov 1. Informace: Veronika Skuhrovcová, +420 734 753 095.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 40 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ KAMIONU - CISTERNY, ADR, ŘP sk. C+E. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ KAMIONU - CISTERNY, ADR, ŘP sk. C+E, Společnost MAXITRANS s.r.o. nabízí práci řidiče sk. C+E, chemické cisterny ADR. ADR zaškolíme. Pracoviště Litvínov, tuzemská přeprava. Výborný pracovní kolektiv, firemní benefity, moderní dopravní technika., HLÁSIT SE: Růžička Michal, tel.: 724847500, e-mail: ruzicka@maxitrans.cz, osobně na adrese Litvínov, Podkrušnohorská 1437 8:00 - 16:00hod.. Pracoviště: Maxitrans s.r.o.-1, Podkrušnohorská, č.p. 1437, 436 01 Litvínov 1. Informace: Michal Růžička, +420 724 847 500.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební technik 20 000 Kč

Stavební technici provozní TECHNIK - MONTÁŽ PRO OBLAST MOST. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK - MONTÁŽ PRO OBLAST MOST, Požadujeme: , - Obor elektro-slaboproud, případně informatika a bezpečností systémy, učební obor elekrto ukončený maturitní zkouškou. , - Praxe v oboru min 2 roky , - Orientace v HTML, IP, TCI/IP, na trhu komponentů bezpečnostních a slaboproudých systémů. Znalost práce s PC na úrovni (microsoft office), ŘP sk. B - aktivní řidič. Komunikativnost, samostatnost, spolehlivost, loajálnost, bezúhonost, časovou flexibilitu, organizační schopnosti, schopnost vedení týmu., Pracovní náplň: , - Plánování realizace zakázek, technické posouzení poptávek a návrhů, příprava zakázek, zajištění materiálů, kontrola technické části nabídek, servis, opravy a údržby zařízení, jednání se zákazníky., Zaměstnanecké výhody: Odpovídající mzdové ohodnocení, zázemí v dynamické společnosti, práce s moderními technologiemi v profesionálním týmu, příjemné pracovní prostředí, možnost karierního růstu., HLÁSIT SE: Ulrych David, pouze e-mail: ulrych@kzsystem.cz, nebo kucera@kzsystem.cz. Pracoviště: Kz system s.r.o.-2, Moskevská, č.p. 14, 434 01 Most 1. Informace: David Ulrych, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Mechanik opravář, 32 000 Kč

Mechanici a opraváři těžebních, stavebních a zemních strojů a zařízení STROJNÍK VRTNÉ SOUPRAVY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: STROJNÍK VRTNÉ SOUPRAVY, , HLÁSIT SE: Víšek Josef, tel.: 721821213 volat Po - Pá 8:00 - 12:00hod.. Pracoviště: Stavební geologie - gkv, spol. s r.o., Vrchlického, č.p. 601, 435 11 Lom u Mostu 1. Informace: Josef Víšek, +420 721 821 213.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mostecká Simona Szarková patřila ve Veselí opět k nejnebezpečnějším hráčkám Mostu.

Černí andělé po skvělém prvním poločase vezou vítězství z Veselí

Ilustrační foto.
5

Skoro čtyři hodiny denně. Televize Čechům ukusuje čím dál více volného času

Česká televize startuje přesun kanálů, sport už neuvidí všichni

Severní Čechy - Přechod na nové televizní vysílání (tzv. DVB-T2) bude rychlejší, než si diváci, ale i odborníci mysleli. Česká televize (ČT) uspíšila technologickou přípravu na nové vysílání a v období mezi 29. březnem a 10. květnem spustí vlastní, takzvanou přechodovou síť DVB-T2.

Únosy na severu: věznění v garáži, smrt v kufru auta, zmizení školačky

Severní Čechy - Únosy lidí nejsou za poslední roky na severu Čech ničím výjimečným. Několik velkých případů otřáslo veřejností a ne všechny měly dobrý konec.

TIP NA VÝLET: Prohlídková štola Lehnschafter je jedno z nejstarších důlních děl

Krušné hory - Hledáte tip na výlet? Prohlídková štola Lehnschafter je jedno z nejrozsáhlejších a nejstarších důlních děl ve svazích krušnohorské obce Mikulov, vzdálené cca 12 km od Duchcova i od Teplic a dobře dostupné vlakovou i místní autobusovou dopravou.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT