Silnice je samý výtluk. „Přes ty díry se už nedá jezdit. Je to o utržení kola,“ rozčiluje se senior Anděl.

„Když se rekonstruovalo koupaliště, to bylo slibů, že nám cestu opraví. Dodnes k nápravě nedošlo. Navíc nájezdy ke svým domům si musíme opravovat na své vlastní náklady. Zrovna nyní jsem si pozval zedníka, aby se podíval a určil, kolik oprava betonového nájezdu bude stát,“ lamentuje bývalý policista Anděl, který betonový nájezd opravuje tak dvakrát do roka.

Na výtluky upozorňují i další obyvatelé Slovanské ulice, která sousedí s koupalištěm. „Je tu pěší zóna. Přesto sem jezdí vozidla zásobování i hosté koupaliště. Řidiči jsou líní zaparkovat na dolním parkovišti, a tak parkují, kde se dá, často i u našeho plotu, že máme problém vyjet autem z garáže,“ popisuje neúnosnou situaci František Anděl.

Deník na problém upozornil už v listopadu 2010. Obyvatelé tehdy popsali špatnou dopravní situaci v celém sídlišti pod koupalištěm: ulice Pod Resslem, Pod Těžní věží, Slovanská, S. K. Neumanna, U Cáchovny, Pod Studánkou, Větrná, M. Majerové a Svážná.

Radnice připravuje pro tuto obytnou zónu komplexní úpravu komunikací a parkovaní. „Máme na to studii a chystá se její veřejné projednání,“ sdělila včera Deníku tisková mluvčí radnice Alena Sedláčková. Lidé mohou návrh posoudit a připomínkovat 21. července od 16 hodin na jednání v restauraci na koupališti. U něj musejí špatně parkující řidiči počítat s pokutami.

„Strážníci provádějí kontroly mimo jiné i tam. V případě zjištění zaparkovaných vozidel, které tam stojí neoprávněně, nezásobují, tak jsou strážníky řešené. Řidiče pokutujeme. S nárůstem motoristů v této lokalitě během letního počasí počítáme, proto se i na tento úsek v kontrolách zaměříme,“ uvedla mluvčí městské policie Ilona Kozlová.