Podle vlekařů jsou stále velmi dobré sněhové podmínky, začíná být ale už znát, že má zimní sezona vrchol za sebou.

Rekreanti zamířili i do krušnohorských středisek, návštěvnost však už podle vlekařů závratná nebyla. Slabý víkend má za sebou například areál Bouřňák na Teplicku. "Podmínky jsou dobré, ale zájem byl minimální. Od pondělka proto zlevňujeme," potvrdil ředitel střediska Jiří Zmítko.

Více lidí si naopak našlo cestu do střediska Klíny na Mostecku. "Lidí je určitě míň než v hlavní sezoně, protože dole už je jaro a všichni se těší na kola, ale sněhové podmínky jsou výborné," pochvaloval si provozovatel střediska Josef Dlouhý. Lyžovat se podle něj v areálu bude ještě neméně dva týdny. "Technický sníh drží. My ho máme relativně dost," poznamenal.

"Návštěva byla průměrná. Určitě nedosahuje návštěv třeba v únoru nebo o Vánocích, to v žádném případě, ale lidi si k nám cestu našli," potvrdil Pavel Bažant, ředitel společnosti SKI Bižu, která provozuje jizerskohorská střediska na Tanvaldském Špičáku, na Severáku a v Bedřichově.

Podobně to vypadalo v libereckém areálu Ještěd. V sobotu v něm lyžovalo asi 1500 lidí, v neděli o něco méně. "Vzhledem k podmínkám, kdy si lidi myslí, že už sníh na horách není, byla návštěvnost dle očekávání," zhodnotil ji vedoucí střediska Jakub Čeřovský, podle kterého jsou sice sněhové podmínky stále dobré, lidé už ale pomalu začínají vyhlížet jaro.

Slušný víkend za sebou mají krkonošské areály, kde by se mělo lyžovat přinejmenším do konce měsíce. Například středisko v Rokytnici nad Jizerou v sobotu navštívilo na 3000 lyžařů, v neděli jich do odpoledních hodin bylo kolem 2000. Podle Renaty Žalské ze skiareálu jsou podmínky stále příznivé. "Samozřejmě že sníh taje, ale myslím si, že do konce března to v pohodě ustojíme," potvrdila Žalská.

Přes metr sněhu na sjezdovkách a slušnou návštěvu hlásí i Harrachov. "Podmínky pro lyžování jsou úplně úžasné," poznamenal náčelník lanovky v tamním areálu Milan Goč.