Pyrotechnici v poli za obcí zneškodnili tři granáty
Policie na lince 158 přijala oznámení od pracovníka archeologického ústavu o nálezu granátů v poli poblíž obce Mariánské Radčice. Jde o předpolí dolu Bílina. Na místo byli přivoláni pyrotechnici ústecké policie, kteří nalezenou munici na místě zlikvidovali. Šlo o tři granáty do protiletadlových kanónů z období II. světové války a tři torza granátů.

Z prodejny vzal 24 šamponů, na ulici je prodal
Mostečtí policisté díky osobní znalosti odhalili pachatele, který se minulý týden v nočních hodinách na sídlišti Zahradní v Mostě vloupal do jedné prodejny. Dlažební kostkou u dveří rozbil skleněnou výplň a otvorem poté vnikl do objektu. Uvnitř odcizil různé drogistické zboží v hodnotě 1 400 korun. Poté odešel a odcizené zboží prý rozprodal na ulici náhodným lidem. Majiteli prodejny zanechal další škodu ve výši čtyři tisíce korun poškozením dveří. Za krádež byl již odsouzen k nepodmíněnému trestu. Policie ho obvinila z trestného činu krádeže.

Odsouzeným se nechtělo do vězení
Do vězení se nechtělo šestatřicetiletému muži z Litvínova. Již v dubnu si řádně převzal písemnost o nástupu k výkonu trestu, ale do současné doby bez závažného důvodu do vězení nenastoupil. Policisté obvodního oddělení v Litvínově mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muž byl následně eskortován do vězení. I další muž je podezřelý ze stejného přečinu. Muž ve věku 51 let z obce na Litvínovsku převzal od soudu výzvu k nástupu trestu odnětí svobody nejpozději do konce dubna, což neučinil.

Napadl kamaráda pěstmi kvůli poškozené zdi
Policie v Hamru sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu výtržnictví třiadvacetiletému muži z Litvínovska. Ten měl v jedné obci na místě veřejně přístupném napadnout v odpoledních hodinách svého kamaráda, který byl u něj na návštěvě spolu se svou přítelkyní. Jenže podezřelý se nepohodl se ženou a ta odešla z bytu následována svým přítelem. Muž v bytě pak uslyšel ránu a na chodbě našel poškozenou zeď. Druhý den viděl venku svého kamaráda a vytkl mu poškozenou zeď. Došlo k hádce a strkanici, nakonec podezřelý dal kamarádovi několik ran pěstí.

Řidič měl čtyři promile alkoholu v dechu, policie mu zadržela řidičský průkaz
Hlídka obrnických policistů v rámci výkonu služby zastavila v noci ke kontrole osobní vozidlo v obci Braňany, jehož řidič nerespektoval dopravní značku a vjel do jednosměrné ulice. Policisté s ohledem na jeho chování pojali podezření, že řidič je pod vlivem návykové látky a provedli u něj dechovou zkoušku na alkohol, která byla opakovaně pozitivní. Policisté řidiči další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Cizinec skončil v policejní cele. Po vystřízlivění mu obrnická policie sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vandal poškodil reklamní poutač fitness klubu
Případ poškození cizí věci vyšetřuje od tohoto týdne mostecká policie. Zatím neznámý poberta poškodil u jednoho komerčního objektu reklamní poutač jedné mostecké posilovny. Vandal poškozené firmě svým jednáním způsobil hmotnou škodu ve výši deset tisíc korun.