Česká rocková legenda Arakain vyrazila na turné po ČR i Slovensku a fanouškům představí svou poslední desku Homo Sapiens..? Rozsáhlého turné obsahuje zhruba třicet výtečných koncertů.

Také v Mostě se můžete těšit na jejich koncert. Skupina, která působí na hudební scéně již neuvěřitelných třicet let, vystoupí v sobotu 9. dubna v Kulturním domě Medůza. Začíná se ve 20.00 hodin.

V Medůze s kapelou Ascendancy

Hostem a předkapelou, která se zúčastní celého turné, bude vsetínská rocková formace Ascendancy, která představí novou desku Out of Knowhere. Dalšími hosty, kteří se budou na koncertech střídat, jsou kapely Merlin a Menhir.

Turné s názvem Homo Sapiens..?

Arakain představí, mimo jiné, i písně z nového CD Homo Sapiens..?

„Přivezeme poslední várku speciální, limitované edice posledního alba, která je již v podstatě vyprodána. Tato série s čísly jedna až devět set devadesát devět je k sehnání pouze v Arakain shopu,“ upřesnil manažer kapely Petr Kubáň.

Kapela na turné k Homo sapiens..? vyrazila s novým světelným i zvukovým parkem. „Díky tomuto novému systému se návštěvníci koncertu mohou těšit na mimořádnou show, jejíž podrobnosti ale nemohu prozradit. Přece jen se jedná o překvapení,“ vysvětlil manažer Kubáň.

Žádná změna, starý dobrý Arakain

Kytarista kapely Jiří Urban nové album hodnotí slovy: „Je to typický Arakain. Nesnažíme se o žádný supermoderní, nadčasové experimenty. Na album jsme umístili písně s naším jasným rukopisem a skvělým projevem zpěváka Honzy Toužimského,“ konstatoval Urban.

(red)