Aquadrom je připraven na letní provoz. Mosteckému deníku to dnes řekl vedoucí provozu koupaliště Miroslav Svoboda. Do napuštěných nekrytých bazénů budou moci první návštěvníci vstoupit už v neděli 15. května. Musí ale počítat s tím, že voda nebude teplá. Navíc má být podle předpovědi počasí chladno.

Na koupací sezonu jsou také přichystány městské rekreační areály Benedikt a Matylda. Vodní nafukovací atrakce se na obou vodních nádržích objeví počátkem června. Mosteckému deníku to dnes řekl správce areálů Aleš Berchin. „Na Benediktu je dnes teplota vody 16 stupňů Celsia," sdělil správce v poledne. První lidé se koupali o víkendu. 

Letošní novinkou na Matyldě budou dvě veřejná griloviště.

Kvalitu vody na Benediktu a Matyldě začnou měřit hygienici od pondělí 16. května. Vzorky budou odebírat a testovat jednou za dva týdny do 22. srpna. Voda v obou nádržích, v takzvaných rekreačních vodách, je dlouhodobě vhodná ke koupání a v měřených parametrech byla v minulosti obvykle bez závad.

Vstupné na nafukovací atrakce bude 50 korun na den. Lodička na Matyldě se dá půjčit za 50 korun na hodinu, šlapadlo za 90 korun.

Vstup na venkovní bazény aquadromu stojí pro dospělého 80 korun, pro děti, seniory, studenty a ZTP 50 korun, od 15.30 bude opět sleva 10 korun.