Předchozí
1 z 10
Další

Petr Máška, ředitel pobočky ADRA, Česká LípaPetr MáškaZdroj: ArchivPetr Máška

Ředitel pobočky ADRA, Česká Lípa

Demokratická většina voličů vyslala jasný signál: konec experimentů s orbánovskou proruskou orientací, konec experimentů s polskou protievropskou orientací, jsme i nadále stabilní součástí EU a NATO. Pokud prezident Zeman opravdu, jak předem deklaroval, pověří sestavením vlády stávajícího pana premiéra, tak se jednak dostane do dalšího rozporu s platnou Ústavou ČR, ale může i vážně poškodit naše národní zájmy a ohrozit připravenost ČR na předsednictví v Radě EU v druhé polovině roku 2022. 

Pavel Žur, ředitel divadla, Jablonec nad NisouPavel ŽurZdroj: ArchivPavel Žur

Ředitel divadla, Jablonec nad Nisou

Výsledky svědčí o historické porážce komunistů v Čechách. KSČM poprvé od roku 1989 nebude mít v parlamentu své poslance. Výsledky jsou nelítostné i pro sociální demokracii. Strana, která se se dosud podílela na vládě, skončí mimo parlament, české volby přinesly překvapení, šéf vlády Babiš přišel na úkor opozice o většinu. Až do poslední chvíle to pro stranu premiéra Andreje Babiše bylo napínavé klání s těsným výsledkem - uvidíme jak se s tím koalice poperou - a se svým výsledkem naloží. 

Vladimír Opatrný, daňový poradce, Jablonec nad NisouVladimír OpatrnýZdroj: ArchivVladimír Opatrný

Daňový poradce, Jablonec nad Nisou

Produktivní, vzdělanostní, kulturní a kreativní potenciál České republiky je dlouhodobě oslabován neprofesionální, ideově vyprázdněnou, dobrým mravům a národním zájmům odcizenou politikou. Výsledky voleb na této skutečnosti nic nezmění.

Kateřina Majerová, ředitelka zoo, DěčínKateřina MajerováZdroj: ArchivKateřina Majerová

Ředitelka zoo, Děčín

S výsledkem voleb jsem spokojená, po velmi dlouhé době. ČR bude mít opět premiéra, za kterého se nemusím stydět a největším bonusem je, že ze Sněmovny vypadla KSČM!

Ondřej Pospíšil, učitel, Polepy, LitoměřickoOndřej PospíšilZdroj: ArchivOndřej Pospíšil

Učitel, Polepy, Litoměřicko

Výsledek voleb mě naprosto uspokojil. Jde vidět, že spoustě lidí záleží na změně, která nás čeká. Dle mého přijdou brzy ještě těžká období, ale pak nám bude dobře. Hodně pevné vůle a úspěchu přeji nové vládě. 

Rudolf Věchet, fotbalový trenér, Dubnice, Česká LípaRudolf VěchetZdroj: ArchivRudolf Věchet

Fotbalový trenér, Dubnice, Česká Lípa

Sledoval jsem předvolební diskuse, ale překvapený jsem nebyl. Ty debaty se nesly v duchu vzájemného osočování, až urážení. Ostatně jako vždy, od roku 1990. Jakmile vládla ODS, tak ČSSD osočovala z pozice opozice vše, co jen bylo možné a naopak, jak vládla ČSSD, tak ODS opět kritizovala vše, co mohla. Vzájemné výčitky, kdo co udělal špatně a podobně. Takto to jde každé volby. Já si myslím, že všechny parlamentní strany měly dostatek času a možností udělat pro lid maximum. A včera dopadla situace volební tak, jak se dalo čekat. Utvořil se blok koalicí, který již Babiš nedokázal prostřelit. Nechme se překvapit, jak nás nová vláda povede. 

Vít Trubička, vedoucí dorostu HC Litoměřice, LitoměřiceVít TrubičkaZdroj: ArchivVít Trubička

Vedoucí dorostu HC Litoměřice, Litoměřice

Musím říct, že výsledek voleb ne úplně naplnil mé očekávání, čekal jsem větší vyrovnanost tří hlavních subjektů, tedy ANO a koalic Spolu a Piráti se Starosty. Právě mezi oběma koalicemi je trochu větší odstup. Osobně jsem ale rád za vítězství koalice Spolu a její faktickou vyrovnanost s hnutím ANO. Navíc Petr Fiala, soudě dle výsledků a postojů obou koalic, má jednoznačně lepší vyjednávací pozici pro sestavování budoucí vlády než dosavadní premiér Andrej Babiš. 

Martin Klika - velitel MěP Litvínov, zastupitel města Litvínova, zastupitel Ústeckého kraje za Lepší severMartin Klika.Zdroj: ArchivMartin Klika

Velitel MP Litvínov, zastupitel města Litvínova, zastupitel Ústeckého kraje za Lepší sever

Výhra koalice Spolu, která je více pravicová, je pro mě překvapením. Voliči tak dali najevo, že nastal čas na změnu. Asi je špatně, že se do sněmovny nedostala žádná klasická levicová strana. ČSSD o ni podle mě přišla hlavně proto, že jela podle ANO.

Jana Syslová, pořadové číslo na hlasovacím lístku-6.Jana SyslováZdroj: archiv Jany SyslovéJana Syslová

Starostka, Hrobčice na Teplicku

Vítězství pravicových stran, které vedly slušně a pozitivně svoji předvolební kampaň, hodnotím kladně. V Hrobčicích jsme měli velmi slušnou volební účast, a to 60,4 %. To mě potěšilo. 

Dušan Kovář, podnikatel, Ústí nad LabemDušan KovářZdroj: ArchivDušan Kovář

Podnikatel, Ústí nad Labem

Slavíme vítězství lidu, který chce patřit do Evropské unie a do NATO. Výsledek voleb je pro mě překvapením tak napůl. Naděje žila. Nečeká nás ale cesta růžovým sadem, ba naopak.