Svobody si dlouho neužil ani jednatřicetiletý Mostečan. Není se co divit, jakmile opustil brány věznice, začal krást.

Ani ne za tři měsíce stihl muž vykrást tři auta, hotelový pokoj a prodejnu drogerie. „Začátkem února měl potají navštívit hotel v Mostě, vloupal se do jednoho z pokojů a tam měl ukrást televizi. Tu údajně vynesl zabalenou v odcizeném prostěradle," uvedla mluvčí mosteckých policistů Alena Bartošová.

V polovině února pak muž v Lomené ulici v Mostě vykradl auto značky Kia Sportage. Jeho majitel se od vozu vzdálil jen na pár minut, to však zloději stačilo, aby si přisvojil plátěné tašky s doklady, platebními kartami, mobilem a penězi. Hodnota věcí byla vyčíslena na více než deset tisíc korun, na vozu nechal škodu za více než čtyři tisíce.

Na začátku dubna neušel pozornosti amnestovaného muže Ford zaparkovaný v ulici V Zahrádkách v Mostě. I tam bral peněženku s doklady, platební kartou a penězi. Majiteli zanechal škodu za necelé čtyři tisíce korun.

Policie muže viní i z vloupání do automobilu Hyundai Sonata. Ten byl zaparkovaný v Radniční ulici v Mostě a zmizely z něj klíče, doklady a písemnosti za dva tisíce korun.

Kromě aut má muž na svědomí i výlohu prodejny drogerie. Z ní sebral laky na nehty, deodoranty a řasenky. Vše za pět tisíc.

Muž byl obviněn ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Obviněnému muži určitě přitíží i fakt, že byl v uplynulých třech letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen. Muž skončil za mřížemi, na případu ale policisté dále pracují.

Obavy z amnestie

Statistiky za první tři měsíce letošního roku mluví celkem jasně. Krádeží v kraji razantně přibylo. Krádeží vloupáním je evidováno do konce března celkem 1 789 případů, což je o 287 více než za stejné období loňského roku. Největší nárůst tohoto druhu kriminality je na Chomutovsku, tam oproti loňsku přibylo 120 případů, na Ústecku pak 105.

Také krádeží věcí z aut je více. V kraji je letos evidováno 626 vykradených aut, což je o 206 více než za první tři měsíce loňského roku. Největší meziroční rozdíl je zaznamenán na Mostecku, zatímco loni majitelé přišli o věci z auta v 70 případech, letos již ve 192. Oproti jiným okresům se počet vykradených aut podstatně zvýšil i na Chomutovsku, vykradených aut přibylo pětapadesát.