Na křižovatce u litvínovského plaveckého bazénu přistál ve čtvrtek 6. dubna po deváté hodině ráno záchranářský vrtulník. "Mohu vás informovat o tom, že došlo ke zranění dítěte v prostorách bazénu. Byla mu poskytnuta lékařská pomoc a nyní bude přepraveno do nemocnice. Více podrobností prozatím nemáme," řekl Deníku velitel Městské policie Zdeněk Urban.

Nehoda se stala při plaveckém výcviku, když šla skupinka dětí na skokanskou věž. Jedna z dívek ztratila rovnováhu při výstupu na věž a ze schodů spadla na podlahu. "Kolegyně ihned volaly zdravotnickou záchrannou službu," sdělila Deníku vedoucí provozu společnosti Sportas Anna Egerová.

Lupič na chodbě před vstupem do herny v mostecké Meduze
VIDEO: Poznáte lupiče, který s nožem přepadl Meduzu?

Pád ze dvou metrů

Podle záchranářů se jednalo o pád ze zhruba dvou metrů, který dívka naštěstí zmírnila dopadem na odolnější  část těla. "Utrpěla středně vážné zranění," řekl Deníku Prokop Voleník, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Aby vyloučili podezření z případného vážného zranění, transportovali dívku vrtulníkem na dětskou chirurgii ústecké nemocnice.

Podle personálu šlo o nešťastnou náhodu, které se nedalo předejít. Děti jsou před výcvikem poučeny, že se pohybují v rizikovém prostředí a že si musejí dávat pozor. "Moc nás všechny mrzí, co se stalo. Přestože upozorňujeme na možná nebezpečí, nelze ale všem kolizním situacím zabránit," dodala Egerová.  

O uzavření skokanské věže se nyní neuvažuje.

Ilustrační foto.
Kde se v Litvínově lidé cítí v nebezpečí? Odpověděl průzkum

Dítě bylo od bazénu k vrtulníku transportováno sanitkou, vrtulník křižovatku opustil zhruba v 9.40 hodin. Na místě operovalo i několik vozů záchranné služby, dopravu řídili strážníci městské policie.

Plavecký bazén je v Litvínově od 70. let. Má délku 25 metrů a hloubku od 1 do 4 metrů. Město chystá výstavbu moderní plavecké haly v areálu koupaliště Koldům. Náklady se odhadují na 130 milionů korun. S otevřením se počítá nejdříve v roce 2020.

Ilustrační foto
Lupič přepadl dítě v Litvínově, kriminalisté hledají svědky