"Policisté zadrželi osobu, která je důvodně podezřelá z tohoto zvlášť závažného zločinu. Více informací s ohledem na probíhající úkony v tuto chvíli poskytovat nebudeme. Další informace poskytneme v průběhu zítřejšího dne," potvrdila policejní mluvčí Alena Bartošová. Jde o muže, podle informací Chomutovského deníku už byl i obviněn. Oficiálně to však potvrzeno není.

Výsledky pitvy, která se uskutečnila ve čtvrtek dopoledne, potvrdily podle dřívějších vyjádření Bartošové dívčinu násilnou smrt. „Smrtelná zranění dívce způsobila jiná osoba," uvedla. Její přesnou příčinu ani to, zda byla dívka zneužita, ale policie nechce s ohledem na vyšetřování sdělit.

Ve městě se začala jen pár hodin po nalezení těla spekulovat o tom, že by to mohl být někdo z okolí rodiny. Podle výpovědi jedné ze spolužaček prý totiž Eliška v osudný den odešla s nějakým mužem s tím, že jí „odveze za tátou". Některá bulvární média přinesla informaci, že to byl Eliščin strýc. Matka dívky ale tyto spekulace již dříve odmítla. „To naprosto vylučuji. Udělal to někdo úplně cizí," řekla při telefonickém rozhovoru s novináři. "Prý si ji měl odvézt nějaký pán v černém triku a otrhaných džínách," říkala ještě během pátrání.

"Pro celé město je to velmi dobrá zpráva. Určitě přispěje ke zklidnění situace a zlepšení napjaté atmosféry. Věřím, že policisté zadrželi skutečného pachatele. Za všechny občany bych jim chtěla poděkovat za výborně odvedenou práci," reagovala na informaci o zadržení podezřelého starostka Klášterce Kateřina Mazánková.

Vyhlášená zvýšená bezpečnostní opatření ze strany městské policie budou podle ní aspoň v pátek fungovat. "Sejdeme se s řediteli škol, kde situaci rozebereme a povíme si, co dál. Například jaké prodloužení doby přítomnosti strážníků v okolí škol by jim vyhovovalo," uvedla starostka s tím, že městští i státní policisté hlídkovali například na nebezpečných přechodech u škol už před touto tragédií.

Školačka se ztratila v úterý odpoledne. Po městě i blízkém okolí po ní od noci pátrali policisté, strážníci, hasiči i dobrovolníci. Policie nasadila i vrtulník s termovizí. Tělo našli ve středu odpoledne v lese poblíž Ciboušova, asi kilometr od dívčina bydliště.

Situaci budeme nadále sledovat!