Proč řešíte Most, když tu aktuálně nežijete?
Jsem z Mostu a dočasně jsem se přestěhoval kvůli práci, ale není mi lhostejné, co se zde děje. Přítomnost není podmínkou výkonu členských práv, ostatně v Mostě nebydlí část vedení družstva, odstěhovali se do rodinných domků za město. Já jsem jen řadový člen družstva a těžko na mě někdo může klást vyšší požadavky, než na naše vedení.

A proč se zajímáte zrovna o Krušnohor?
Krušnohor mě dlouho nezajímal. Věděl jsem, že spravuje domy, ale jako většina lidí jsem podrobnosti neřešil. V roce 2014 v domě, kde jsem vyrůstal, schválili zateplení a vybrali jinou firmu, než chtěl Krušnohor. Asi po třech týdnech přišel dopis z Krušnohoru, že rozhodnutí ruší. To mě pobavilo, protože Krušnohor nemůže zrušit usnesení schůze. 

Turisté pojedou po stopách seriálu Most! Čeká je výlet po známých místech, kde se natáčelo, i pivo v Severce. Při jízdě uvidí, že seriál město a jeho obyvatele neuvěřitelným způsobem zasáhl.
Cestovka přichystala exkurzi po stopách seriálu Most!

Jak si to vysvětlujete?
Krušnohor si vlastně přisvojil soudní moc, protože neplatnost může prohlásit pouze soud. Pod oběma dopisy byl podepsaný František Ryba, ředitel družstva. Ve stejné době se mi poprvé dostal do ruky zpravodaj družstva. Překvapil mě neskrývanou útočností proti všem, nechápal jsem, proč se vůbec vnitrodružstevní zpravodaj zabývá politikou na úkor bydlení a interních záležitostí. A pak, v roce 2016, jsem byl zvolen do výboru SVJ a dva týdny na to jsem zjistil, že mám zablokovaný přístup do info portálu družstva, panu Rybovi se nelíbilo moje zvolení. Začal jsem se tedy ptát, kdo je František Ryba a proč je v čele našeho družstva.

Chcete si přečíst víc? Celý rozhovor najdete v Týdeníku Mostecko, který si ještě stále můžete koupit na stáncích. Další čerstvé číslo s novými tématy vyjde zase ve středu.