Načasování není náhodné. Majitelem firmy Czech Coal, která je hlavním akcionářem hipodromu, se stal miliardář Pavel Tykač. Jeho zástupce má jednat s vedením závodiště, pak s vedením Mostu. Město vlastní zhruba třetinu hipodromu. Radnice chce vědět, zda hipodrom v Mostě zůstane a pokud ano, za jakých podmínek. „Nezakrýváme, že máme informace o tom, že závodiště je ve složitém rozhodovacím období,“ řekl primátor Vlastimil Vozka. Vedení Mostu počítá s tím, že hipodrom zvládne financování letošní sezony, ale neví, co bude dál. Radní zajímá dlouhodobější stabilita. Tu mají zajistit sponzoři a vize, kterou má předložit ředitel hipodromu Miroslav Suchý.

„Nečekáme s rukama v klíně. Chceme sled událostí ovlivňovat,“ řekl ekonomický náměstek primátora Karel Novotný. Radnice písemně požádala Czech Coal o schůzku. „Čekáme na odpověď,“ sdělil Novotný.

Už teď je jasné, že hipodrom nemůže očekávat od města zázraky. Náklady na provoz areálu jsou zhruba třicet milionů korun ročně. Město dává jen 850 tisíc na reklamu a další služby. „U toho musíme setrvat,“ řekl primátor.

„Je nabíledni, aby pan ředitel zvýšil svou aktivitu ve shánění sponzorů. Nemůže jen tak lapidárně konstatovat, že sponzorů je málo a že ekonomická situace je nepříznivá,“ sdělil Novotný.

Ředitel hipodromu Miroslav Suchý se k celé věci nechce vyjadřovat. „Nedokážeme na to teď nijak reagovat. Jednání s novým vlastníkem bude probíhat na konci ledna a začátku února, teprve pak se uvidí, jaké stanovisko nový majitel zaujme,“ řekl ČTK Suchý a totéž sdělil Deníku. Vyjadřovat se prý zatím nechce ani Czech Coal.