Společnost Autodrom Most zveřejnila statistiku o letošním provozu závodního okruhu a přilehlého polygonu pro výcvik bezpečné jízdy. Akce v letošním roce přilákaly do areálů na 200 tisíc lidí.

Firma uspořádala sedm mezinárodních a tuzemských závodů motocyklových a automobilových speciálů. Většina z nich je součástí mistrovství Evropy. Novinkou byla listopadová The Most Rally Sprint. Tradičně největším lákadlem byly srpnové prestižní evropské závody tahačů Czech Truck Prix. Součástí soutěžních přehlídek rychlých strojů byly zábavní doprovodné programy pro všechny generace.

Vedení společnosti uvedlo, že chce ze sportovního areálu udělat i celoroční společenské a kulturní centrum. „Věříme, že naše nabídka akcí na příští rok přiláká další fanoušky a našich příznivců bude stále přibývat," uvedl generální ředitel společnosti Jiří Volovecký.

V současné době vrcholí přípravy kalendáře autodromu na sezonu 2016. Diváci se podle ředitele mají na co těšit. Kromě tradičních akcí, například Czech Truck Prix, chce autodrom nabídnout novinky a další doprovodný program. „Na své si přijdou celé rodiny," doplnil Volovecký.

Autodrom se budoval v letech 1978 až 1983 v místě bývalého povrchového hnědouhelného lomu Vrbenský. Areál kromě závodů začal sloužit i k testování závodních i nově vyvíjených vozů a k výcviku řidičů speciálních vozidel (sanity, hasičská a policejní auta). Od roku 2005 se pořádají kurzy bezpečné jízdy na sousedním polygonu. S plochou 13 hektarů patří areál k největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice.

Od letošního roku čelí větší kritice části obyvatel z blízké Souše, kteří si na jaře začali stěžovat na hluk a prodlouženou provozní dobu.