„To už to ale ve společnosti vřelo naplno a 24. kolo včetně zápasu Litvínov Gottwaldov s původním termínem 26. listopadu bylo odloženo. I hokejisté se rozhodli stávkou podpořit požadavky studentů po známých událostech na Národní třídě. Lidé na utkání v Litvínově 26. listopadu přišli, ale nehrálo se. Hráči i díky iniciativě brankáře Lukeše vyjeli na led se státní vlajkou. Za pražské herce k nim promluvil Ondřej Vetchý a spolu s ním místní řečníci Antonín Pokorný a Jana Minarčíková-Antonínová. Přímo na stadionu bylo založeno občanské fórum,“ píše se v knize Černá Žlutá, která mapuje historii litvínovského hokeje.

Sezona 1989/90 byla ale pro litvínovský hokej úspěšná. Litvínované zakončili základní část na osmém místě odkud zamířili do play off.

A výsledek vyřazovacích bojů? Na krk si pověsili bronzové medaile. Litvínovský talent Robert Reichel se stal králem ligových střelců, když zaznamenal 49 branek a v anketě Zlatá hokejka obsadil druhé místo. Mladší dorostenci se stali mistry ČSFR a současný reprezentační trenér Vladimír Růžička (na snímku), litvínovský odchovanec, se na začátku ledna 1990 upsal na čtyři roky klubu z NHL Edmonton Oilers.