VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Bílina překročila 2. stupeň, silnice se uzavírají, sklepy jsou plné vody

Ústí nad Labem /SLEDUJEME/ – Vytrvalé deště na severu Čech zvýšily průtok na všech tocích a voda stále stoupá. Bílina už překročila hranicidruhého stupně povodňové aktivity. Doprava v Koštově kolabuje. Část Povrlů je pod vodou.

7.8.2010 9
SDÍLEJ:

Povodně Povrly, 7. srpna 13:00-14.00 hodinFoto: Lukáš Král a Monika Bukovičová

Dotkl se déšť a přívaly vody i vás?
Pošlete nám ihned jakkékoliv informace nebo vaše fotografie s krátkým popiskem!
Vše pošlete na ustecky@denik.cz

Všem, co nám poskytují foto i informace DĚKUJEME!

FOTOGALERIE MÁME Z TĚCHTO MÍST:

Povodně v Leštině na Ústecku ZDE

Povodně a sesuv opěrné zdi v Brné ZDE

VIDEO: Povodně v Povrlech ZDE

Povodně na Velkobřezensku zde

Povodně na Libouchecku ZDE

Povodně ve Vaňově ZDE

Povodně v Neštěmicích ZDE

Zatopený objekt ústecké Spolchemie ZDE

Dálepro vás sledujeme…

Řeka Bílina v Trmicích, která se vlévá do Labe, překročila v sobotu kolem 22.00 hodiny3. stupeň povodňové aktivity!

Třetí stupeň povodňové aktivity

Stav ohrožení se vyhlašuje při nebezpečí vzniku škod většího rozsahu nebo ohrožení životů a majetku v záplavovém území. Probíhají zabezpečovací a případně i záchranné a evakuační činnosti.

Sesuv půdy v Brné

Kolem 16.00 hodiny došlo k sesutí svahu v Brné za viaduktem. Podle střekovského starosty Vlastimila Žáčka se motoristé dostanou pouze k objektu Srdíčka a dále silnici policie uzavřela.

Sesula sezde opěrná zeďa suť bude muset odstranit až těžká technika. Během sobotního dne seval na silnici určitě neodstraní.
Do Litoměřic se tak dostanete jen přes Malečov, Tašov a dále, nebo po lovosické straně podél Labe.

Potok z obce Suchá u Stebna společně s řekou Bílinou se v Koštově vylili na komunikaci a doprava v Koštově směrem naNovéStadiceje uzavřena.

Silnice na Český Bukov
se změnila v jeden velký potok a je téměř neprůjezdná.

Propadají se silnice a sesouvá půda

"Sesuvy půdy na vozovku a propadlé silnice kvůli vytrvalým dešťům komplikují dopravu v Ústeckém kraji," informovala krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Na hlavním tahu mezi dálnicí D8 a Teplicemi, v obci Bořislav, je podmáčený levý jízdní pruh silnice E55 v zatáčce nad koupalištěm. Dopravu zde nejprve řídili policisté, poté je nahradil semafor.

Pro kamiony je úsek úplně uzavřený, doprava je v Lovosicích odkláněná na silnici I/30 z Lovosic do Ústí nad Labem. V Prackovicích nad Labem je zatopený podjezd viaduktu u odbočky na silnici I/30.

Problémy déšť způsobil i na druhém břehu Labe. Na silnici číslo 261 mezi Litoměřicemi a Ústím na Labem v obci Řepnice se propadla část vozovky.

Policie musela silnici uzavřít, objízdná trasa je značená, řidiči vyjedou v ústecké části Střekov. Dále proti proudu u mezi Sebuzínem a Brnou zaplavila silnici zemina ze svahu, stejně jako mezi Velkým a Malým Březnem směrem na Děčín.

V Ústí na Labem se propadla vozovka v ulici Sibiřská v městské části Neštěmice u zastávky MHD. Silnici policisté uzavřeli, objízdná trasa Ryjic přes Chuderov směr Severní Terasa, z Neštěmic ulicí Opletalovou ve směru na Ústí nad Labem. (čtk)

ČEZ: Kromě postižených oblastí na Děčínsku a Libereckuse evidovali také poruchy na Ústecku. Již během dne se podařilo obnovit dodávky elektrického proudu ve Velkém Březně, v Koštově, v obci Suchá u Modlan i v části Lovosic.

ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA - INFORMACE O UZAVŘENÝCH TRATÍCH ZDE

MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA V ÚSTÍ- INFORMACE O OMEZENÍCH ZDE

Varvažovem se valí potok

Problémy měli během soboty také řidiči na silnici I/13 v oblasti Varvažova.

„Na silnici není dostatečný odtok dešťové vody, která se zde ve značném množství hromadí. Proto si řidiči musí dávat v tomto místě velký pozor,“ varoval řidiče starosta obce Telnice Jaroslav Doubrava.

VIDEO: Situace na Habrovickém rybníku

Nejhorší je situace v Povrlech

"Kromě plného jezu zdejšího potoka, který má stav běžně okolo 20 cm vody, je zatopena část silnice, místní koupaliště, fotbalový stadion a chatová oblast," napsali DeníkuLukáš Král a Monika Bukovičová z Povrlů, jejichž fotografie přímo z místa si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

V Povrlech přetekla místní přehrada.

Okolní obce jsou na tom špatně

I v Libouchci se potýkají s vodou. Na některých místech jehlavní silnice I/13 těžko průjezdná, protože se na ní vylil Jílovský potok.

"Jílovský potok se na některých místech vylil z koryta a zaplavuje okolní komunice. Lidem se tu přes zahrady valí potoky vody, která nemá kvůli plnému korytu kam odtékat. Situaci na místě řeší sami obyvatelé postižených míst s místním Sborem dobrovolných hasičů, kteří se vodu snaží odčerpávat," uvedl starosta obce Libouchec Jiří Štěrba.

I doRájec nebo Ostrova na Ústecku byli povolání hasiči z okolí kvůli zvýšeným hladinám říček, které zatopily několik sklepů. Přetékají také místní rybníky a nádrže!

"Hasičské operační středisko v Ústí nad Labem je zahlceno telefonáty. Ovšem nejhorší situace je právě na Děčínsku, kde zasahuje většina našich jednotek,"uvedl Deníku Jiří Marvan, mluvčí Hasičského záchranného sboru.

Malé Březno je téměř odříznuto

Do Malého Března se lze dostat z Velkého Března jen komplikovaně. Rozvodnil se tu místní potok a valí se po silnici. Směr od Děčína je uzavřen. Silnici I/260 zaplavuje potok, který na ni nanáší bahno. To pak musí odstraňovat bagr.

"Situace se má tak, že projedou tři auta, bagr odbagruje nánosy bahna a opět projedou tři auto," upřesňuje situaci starostka Malého Března Renata Zvoníčková.

I V Leštině se rozvodnil potok natolik, že se lidem v okolí zatopili zahrady a v domech sklepy.

"Díky stavbě cyklostezky máme k dispozici dva bagry. Jeden odstraňuje bahno ze silnice mezi Malý a Velkým Březnem, druhý čistí koryto potoka v Leštině," dodala Zvoníčková.

Situace na Střekově

Střekovská zastupitelka Jaroslava Faiglová bydlí na střekovském nábřeží a dnes odpoledne Deníku hlásila: "Voda se zatím drží cca 3 - 4 m pod svahem pod cyklostezkou. Velice mě překvapila kanalizace, která je zřejmě po loňském dubnu už v pořádku, protože i při přívalových deštích se voda do domů nedostala. Pan starosta Žáček mě průběžně bude informovat, pokud dostane nějaké ifnormace od povodňového štábu a pokud by to bylo dost důležité, určitě tuto informaci předám i sem pro ostatní."

Hlášené události

Podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáše Marvana během soboty občané nahlásili do sedmé hodiny večerní v ústeckém okresu celkem 52 událostí.

„K devatenácté hodině profesionální i dobrovolní hasiči měli ještě otevřené případy ještě v těchto obcích ústeckého okresu: Trmice, Stadice, Libouchec, Valtířov, Radečín, Valtířov, Radešín, Rýdeč, Libouchec, Byňov, Velké Březno, Tisá, Povrly a Ústí n.L.

STOUPÁNÍ ŘEKY BÍLINY V TRMICÍCH
#nahled|https://g.denik.cz/54/4a/bilina_soutpa_treti_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/4a/bilina_soutpa_treti.jpg|Bílina#

STOUPÁNÍ ŘEKY LABE
Hladina Labe v Ústí nad Labem se již několik hodin drží na úrovni 430 centimetrů, což je dvacet centimetrů pod vyhlášením prvního stupně povodňové aktivity.

#nahled|https://g.denik.cz/54/4a/labe_stoupa_ds_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/54/4a/labe_stoupa_ds.jpg|Labe#
Zákazníci ČEZu mohou hlásti poruchy elektřiny na Poruchovou linku Skupiny ČEZ 840 850 860.

Problém má i železnice

Velké Březno - Boletice nad Labem (Ústí nad Labem-Střekov - Děčín, trať 073)

Sesuv půdy do obou traťových kolejí způsobilsilný déšť aprovoz je tak zastaven.
Náhradní autobusová doprava je zajišťována operativně, podle aktuální sjízdnosti pozemních komunikací (informace podává Policie ČR). Cestující budou informováni v jednotlivých stanicích a pracovníky vlakových čet.

Podle Jaroslava Opáleckého železniční hasiči zasahovali ve Vaňově na přejezdu, kde došlo k hromadění vody, která nemohla odtékat.

Došlo k zanesení odtoku dešťové vody. V Sebuzíně je na trati velké množství vody, v sobotu odpoledne byla proto průjezdná jenom jedna kolej na trati ze Střekova do Sebuzína. Hasiči museli pročišťovat odtoky dešťové vody, kterými voda nestačí odtékat.

Kromě toho naproti západnímu nádraží v Ústí naproti správní budově Spolchemie v Tovární ulici intenzivní déšť vytvořil velkou lagunu vody. Nebylo možné v těchto místech projíždět, ulice je během odpoledne pro vozidla zablokovaná.

PŘEDPOVĚĎ POČASÍpro Severní Čechy na noc a neděli 8. srpna 2010

Situace: Nad naše území se od jihozápadu přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, odpoledne nás od západu ovlivní slabá okluzní fronta spojená s brázdou nižšího tlaku vzduchu.

Počasí v noci ze 7. na 8. srpna: Zataženo s deštěm nebo občasným deštěm, ve druhé polovině noci ustávání srážek. Ráno oblačno až polojasno, jen ojediněle mlhy.
Ranní teploty: 16 až 13 °C, na západě 13 až 10, na horách 12 až 9 °C.
Vítr: Mírný severozápadní 3 až 7 m/s, přechodně čerstvý 5 až 9, v nárazech místy do 15 m/s.

Počasív neděli 8. srpna: Polojasno, postupně převážně oblačno, místy přeháňky, na horách ojediněle bouřky.
Odpolední teploty: 21 až 25 °C, na horách 15 až 19 °C.
Vítr: Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Český hydrometeorologický ústav -Ústí nad Labem- Kočkov

7.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Miloslava Kučerová s novým kalendářem, který ve tmě vytváří světelné efekty.

Nový kalendář komořanské teplárny ve tmě svítí

Město Most.

Dusno v komunální politice: Začíná boj o budoucí vládu nad Mostem

Litvínovští plavci mají třicet titulů krajského přeborníka

Bílina, Litvínov - Během listopadu se konaly krajské přebory mladšího žactva v Litoměřicích a staršího žactva a dorostu v Bílině. Litvínovští plavci získali neuvěřitelných 30 titulů krajského přeborníka, k tomu dalších 12 stříbrných a 13 bronzových medailí.

Lidé přispívají na teplické prvňáčky. Vybrali už statisíce

Teplice, ČR - Nenávistné výhrůžky na adresu prvňáčků z teplických Prosetic nechaly v klidu většinu českých politiků. Z oficiálních míst proti komentářům pod fotkou z Teplického deníku zaznělo jen pár osamělých hlasů.

Unipetrol investuje přes miliardu do nového energobloku

Litvínov - Nová kotelna vyhoví přísným emisním limitům, s kterými se počítá od roku 2020.

Linky RegioJetu se zase vracejí na autobusové nádraží Florenc

Most, Praha - Dopravce reagoval na nespokojenost cestujících se změnou cílové stanice. Přichystal i drobné změny v jízdním řádu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT