Leccos bylo k vidění na 16. Mimoňských válkách, které se uskutečnily od 7. do 9. května. Lepší reklamu tedy nemohli udělat svému adrenalinovému sportu propagátoři skákacích bot z SK Bounce Clan.

Skákací boty jsou speciální „boty“ s vysoce odolnou pružinou ze skleněných vláken, díky nimž můžete skákat jako na trampolíně kdekoliv na tvrdém a nekluzkém povrchu. Mezi nejoblíbenější triky na skákacích botách patří salto přes auto.

Borci se skákacími botami, vyznavači sportu s názvem powerbocking, kteří mají své zázemí v Hrobu na Teplicku, se v Mimoni zaměřili právě na přeskok auta saltem. A to ne jednoho…

Začalo se trénovat nejprve salto přes jedno auto, které Daniel Fajmon (22 let) a Ivan Pinkas (26) přeskočili s přehledem.

„Ivan Pinkas dokonce skákal salto přes auto a salto na skákacích botách poprvé mimo tělocvičnu a žíněnky,“ prozradil manažer SK Bounce Clan Josef Beneš.

Po hodině tréninku bylo přidáno auto druhé. Ivan Pinkas se opět pokusil přeskočit saltem obě auta, ale bohužel se mu to nepovedlo. Daniel Fajmon na tom byl o poznání lépe a přeskočil i dvě vozidla, i když to podle Beneše bylo s malou rezervou.

„Konečně došlo k přeskokům dvou a půl auta. Podle dostupných záznamů by tak šlo i o světový rekord, protože se o to ještě nikdo nepokusil. Vzdálenost od hrany prvního vozu k poslednímu byla 4,9 metru. Danielovy první pokusy naznačovaly, že to nebude až tak jednoduché. Několikrát se mu nepodařilo auta přeskočit, a skončil tak na střeše posledního auta. Po několika pokusech ale vzdálenost překonal,“ spokojeně konstatoval manažer sportovního klubu z Teplicka.