Předchozí
1 z 4
Další

Silák Pastýřík: Můj cíl? Užít si ještě pár let reprezentaci

Mostecký silák Petr Pastýřík prožívá parádní sezonu. Na domácích závodech končí mezi nejúspěšnějšími a na nedávném mistrovství světa na Ukrajině ukořistil v týmové kategorii stříbro. Přitom dva roky zpět netušil, zda bude po trojité zlomenině nohy ze závodů ještě normálně chodit. Dnes zase chodí a zvládne při tom tahat například i sedmitunový kamion.

Petr PastýříkZdroj: archiv Petra Pastýříka

„Musím hodně poděkovat rodině, mamce, sestře, která se o mě starala, a všem přátelům, kteří byli v těch těžkých chvílích se mnou. Nyní je vše jinak, jezdím opět vyhrávat a prát se o příčky nejvyšší a společně se mnou má přítelkyně Renáta a když je to možné i můj syn Matěj,“ říká Petr Pastýřík, kterého trénink dostal na vrchol.

Petr PastýříkZdroj: archiv Petra Pastýříka

„V tréninku jsem bohužel extrémista. Trénuji těžce a často. Záleží na druhu přípravy, závodě, na který se chystám a období. Rozděluji tréninky do různých cyklů. Jsou období, kdy trénuji maximální sílu, svalovou vytrvalost, dynamiku, ale také fyzickou kondici. Proto jsem schopen dávat deset až dvanáct tréninkových jednotek týdně, které jsou rozdělené na určité části,“ poukazuje strongman, který je v civilním životě policistou.

Petr PastýříkZdroj: archiv Petra Pastýříka

„Myslím, že ve své soutěžní kariéře jsem dosáhl už spousty úspěchů od bojových sportů až po silové. V bojových si velice vážím tří titulů mistra světa v kickboxu a vyhlášení v Síni slávy České unie bojového umění. V silových sportech je to pro letošek absolutní mistr ČR v dřepu. Brzy mi bude třicet, již pár let jsem v české reprezentaci, tak ještě nějaký pátek tam chci být a ukázat, že se ve mně skrývá ještě mnohem více.“

Petr PastýříkZdroj: archiv Petra Pastýříka