Předchozí
1 z 5
Další

Michal Pecháček: Byl jsem dlouho zticha, ale ještě jsem nevypěnil

V roce 2015 vyhrál krajské kolo soutěže iRampa a jeho klip se zúčastnil českého semifinále. Příznivci hip hopu mosteckému rapperovi Michalu Pecháčkovi, který tvoří a je známý pod přezdívkou PEchi, lidé poslali 127 hlasů z celkového počtu 767. Na klipu s názvem Outlaws s PEchim spolupracoval Allen Kass z Kalifornie a fanouškům ho věnovali 24. prosince na YouTube jako dárek k Vánocům. Sklidili za něj samou chválu. Vydal i své první album.

Michal PecháčekZdroj: Deník/Edvard D. Beneš a archiv PEchiho

Tak se naplno rozjela PEchiho hudební kariéra. Kromě muziky však dělá také kameramana nebo režiséra sportovních přenosů. „S muzikou jsem začal, to už je dávno. Chtěl jsem nějak vyjádřit svůj tehdejší venkovní životní styl, způsob života. K muzice mě vlastně přivedlo prostředí, kde jsem vyrůstal. Mostecké Sedmistovky, to je kapitola sama pro sebe. Začátek byl spíše nějakou tezí. Pak jsem chtěl začít hledat určité hodnoty, když už teď vystupuji, tak pro spravedlnost nebo aby děti nebraly drogy a tak…

Michal PecháčekZdroj: Deník/Edvard D. Beneš a archiv PEchiho

Působil osm let v regionálním Gama radiu, kde jak říká, se setkal se spoustou zajímavých lidí, se kterými vlastně spolupracuje dodnes. „Když rádio skončilo, pobyl jsem si nějaký čas na pracáku a pak jsem se rozhodl, že budu živnostníkem,“ vrací se k tomu, že od rádia a muziky už byl jen malý krůček k tomu, co dělá dnes. Chopil se kamery a začal točil.

Michal PecháčekZdroj: Deník/Edvard D. Beneš a archiv PEchiho

První kroky s kamerou udělal pod dohledem Míry Kuželky. Stal se nejen mužem s kamerou, ale i střihačem a grafikem. Teď se podílí hlavně na sportovních přenosech nejen u nás. „Dostal jsem se díky některým pražským produkcím až do Kanady, Španělska nebo do Slovinska,“ říká s tím, že kvůli velkému pracovnímu vytížení nebylo v posledních letech tolik času na milovanou muziku.

Michal PecháčekZdroj: Deník/Edvard D. Beneš a archiv PEchiho

Nedávno ale zase pookřál, když natáčel jako host s kolegou v Praze. „Musím přiznat, že to bylo moc fajn. Vysypal jsem to tam jak za mlada a udělal jsem tím radost i sám sobě, že to pořád umím a nic jsem nezapomněl. Docela mě to nabilo energií a říkám si, že zase něco udělám. Zdá se mi, že z pohledu nového alba jsem byl dost dlouho zticha, držel jsem hubu a teď bych se k tomu měl asi vrátit, protože jsem ještě nevypěnil,“ uzavírá.

Michal PecháčekZdroj: Deník/Edvard D. Beneš a archiv PEchiho