Předchozí
1 z 5
Další

Valerie SmetkováZdroj: Český svaz házené

Házenkářský Most hlásí novou tvář. Valerie Smetková na sever Čech přestupuje ze Sokola Poruba, v Mostě podepsala smlouvu na tři až pět let. Mladá pravá spojka sbírá zkušenosti nejen v MOL lize, na svém kontě už má i reprezentační starty především v dorostenecké a juniorské kategorii, dvakrát už oblékla dres národního týmu i v ženské kategorii.

Valerie SmetkováZdroj: Český svaz házené

„Původně jsem měla smlouvu ještě na rok v Porubě, ale když jsem dostala nabídku z Mostu, řekla jsem si, že když zhruba za měsíc maturuji, budu se zanedlouho rozhodovat, kam budu dál pokračovat na vysokou školu. Vzala jsem to proto jako velkou výzvu k začátku něčeho nového v úplně novém prostředí,“ vypráví Valerie Smetková, která si dvě přihlášky na ústeckou univerzitu na biologii v kombinaci s tělesnou výchovou a matematiku v kombinaci s tělesnou výchovou na Přírodovědecké fakultě.

Valerie SmetkováZdroj: Deník

Jaká je vůbec její házenkářská kariéra? „Pocházím z Hodonína, takže mým prvním klubem byl HK Hodonín. S házenou jsem začínala zhruba v devíti letech asi jako každá z holek na základní škole, kde jsme měli kroužek házené. Zhruba před dvěma lety jsem přestoupila z Hodonína do Poruby, kde jsem hrála až do letoška,“ poukazuje na své zkušenosti s lepkavým míčem.

Valerie SmetkováZdroj: Deník

V Mostě se Smetková potká se svou spoluhráčkou z Poruby Veronikou Andrýskovou. Přestup s ní ale neřešila. „O mém přestupu kromě úplně nejbližšího okolí téměř nikdo nevěděl, i holkám v týmu jsem to říkala až během tohoto týdne. Ale nejdu úplně do neznáma, některé spoluhráčky z Mostu znám, jednak jsme proti sobě hrávaly, ale potkávaly jsme se i v reprezentaci, takže úplně cizí prostředí to nebude,“ těší se na novou výzvu blonďatá hráčka, která má obrovskou podporu v rodině, kde se ale házená nikdo nevěnoval.

Valerie SmetkováZdroj: DHK Baník Most

„Rodina mě samozřejmě podporuje, ačkoli u nás házenou nikdo nehrál. Sportovně založení ale jsme. Sestra Kamila se věnuje lednímu hokeji, taťka hrával spíš rekreačně basketbal a mamka se na rekreační bázi také věnovala různým sportům,“ uzavírá Valerie Smetková.