Předchozí
1 z 5
Další

Petr ČervenkaZdroj: Deník/Martin Vokurka

Rodák z Louky u Litvínova je absolventem Střední průmyslové školy v Mostě. V minulosti pracoval jako tajemník Městského národního výboru v Meziboří, vedoucí odboru ONV v Mostě a vedoucí sportovního zařízení v Meziboří.

Petr ČervenkaZdroj: Deník/Martin Vokurka

Petr Červenka je dlouholetým členem ČSSD. Kromě politiky zanechal stopu i ve sportu. Před rokem 1989 byl aktivním fotbalistou a hrál i za Duklu Žatec. Jeho srdeční záležitostí je FC Bayern Mnichov. Jako velký fanoušek tohoto klubu má na svém starostovském křesle šálu Bayernu, jehož stadion poznal jako divák. Meziboří je ale mnohem klidnější lokalitou než mnichovský kotel během zápasů Bundesligy. Některým lidem může městečko připomínat svým tichem a zvláštní atmosférou lázně.

Petr ČervenkaZdroj: Deník/Martin Vokurka

„Lidé se tu chovají dobře a je tu pořádek,“ říká starosta, který často chválí městské technické služby. Kdysi chtěl, aby Meziboří bylo sportovní, rehabilitační a turistické centrum, teď ale zastává názor, že velké ambice a příliš nákladné projekty musejí jít stranou. Podle něj je lepší věnovat se praktické udržitelnosti a postupné modernizaci toho, co už v Meziboří je. „Obklopují nás lesy a není prostor na rozšiřování, ani na stavbu hotelů či dalších pečovatelských zařízení,“ tvrdí Petr Červenka.

Petr ČervenkaZdroj: archiv Petra Červenky

Řízení města je podle něj často i složité, je za tím hodně úsilí, ale stále to považuje za krásnou práci. V roce 2018 už měl sice blízko k tomu, že kandidovat nebude, ale tehdy se nechal přesvědčit, aby šel do toho znovu, a měl opět úspěch. „Lidi si za ta léta zkrátka všimli, že se svými kolegy chci pro obec to nejlepší,“ vysvětluje starosta, kterému bude v únoru 71 let. Toto volební období považuje za své poslední. Podle něj je čas dát šanci mladším politikům s jinými názory.

Petr ČervenkaZdroj: Deník/Martin Vokurka

Meziboří, které vzniklo z původní podhorské vesničky Schönbach, má zhruba 5000 obyvatel. Město leží poblíž nejvyššího vrcholu východní části Krušných hor (Loučná 956 m n. m.) a Šumenského údolí, jímž protéká Bílý potok. Do Meziboří, které je díky své poloze ideálním místem pro sportovní a turistické vyžití, vede jediná přístupová silnice od Litvínova. Pěší značené stezky vedou na Klíny, Mníšek, Horu Sv. Kateřiny a Brandov.