Předchozí
1 z 4
Další

Jana ŠustkováZdroj: DHK Baník Most

„Nikdy jsem se netajila tím, že bych ráda zkusila zahraniční angažmá a teď se ta příležitost naskytla. Měla jsem nějaké nabídky, ale většinu věcí za mě řešila moje agentka,“ řekla odcházející Jana Šustková.

Jana ŠustkováZdroj: DHK Baník Most

„Měla jsem nabídky z různých zemí, například z Rumunska, ale Maďarsko pro mě byla celkem jasná volba. Jejich liga patří k nejkvalitnějším v Evropě. Každému se asi vybaví hlavně Györ, ale i jejich ostatní ligové týmy jsou co do kvality poměrně vyrovnané a silné. Nebude asi snadné se tam prosadit, ale věřím, že se mi to povede. Samozřejmě roli hrála i vzdálenost, protože do svého nového působiště to budu mít z domova na Moravě blíže, než to mám nyní do Mostu. A přímo Dunaújvárosi jsem si vybrala mimo jiné i proto, že i já jsem měla nějaké požadavky a klub mi vyšel maximálně vstříc,“ poukazuje blonďatá házenkářka.

Jana ŠustkováZdroj: DHK Baník Most

Jak se vyrovná s náročnou jazykovou bariérou, když Maďarština nepatří mezi lehké jazyky? „Maďarsky neumím, ale veškerá má dosavadní komunikace s klubem probíhala v angličtině, což by pro mne nebyl zas až takový problém. Komunikace ale patří k věcem, se kterými se při přestupu do nového působiště musí počítat, takže doufám, že to zvládnu,“ věří si Šustková, která před pár dny oslavila s Mostem další mistrovský titul, ale pro zranění do závěrečných duelů už nezasáhla a s klubem se loučila v civilním oblečení.

Jana ŠustkováZdroj: DHK Baník Most

Bude mít v maďarském celku nějakou spřízněnou duši z Čech? „To jsem upřímně řečeno příliš neřešila. Pokud vím, v Dunaújvárosi působí několik hráček ze zemí bývalé Jugoslávie, ale jak bude vypadat složení týmu v nové sezoně, netuším,“ nechá se překvapit.