Předchozí
1 z 4
Další

Lukáš ŽejdlZdroj: HC Mountfield Hradec Králové

„Je to patnáct let, co jsem hrál naposledy za Litvínov. Očekávám, že se zvednu. V minulé sezoně jsem byl dvakrát zraněný. Na mě se to lepí kolikrát a měl jsem vážná zranění a pak jsem se do toho vůbec nemohl dostat po přesunu do Hradce. Měl jsem zranění v dolní části těla. Hodně mě to limitovalo, nebyl jsem absolutně připravený a už jsem to v sezoně nedohnal. Bylo to na mě znát a vím, že jsem neodváděl výkony, které jsem měl odvádět. Teď si myslím, že je jiná situace,“ vypráví Lukáš Žejdl. 

Lukáš ŽejdlZdroj: BK Mladá Boleslav

Blízko bude mít také ke své rodině, která zdejšímu klubu fandí. Teď bude fandit i jemu. „Nevím jestli táta byl úplně nadšený, ale nechci aby chodil kanálama, protože tady má spoustu známých. Chci aby byl na mě trošku pyšný, teď mě bude mít více na očích, tak snad ho nezklamu. Táta byl dříve hodně kritický, teď už vůbec, dá se říct, že mi do toho už nekecá,“ usmívá se Žejdl, který zažil premiéru v duelu s Olomoucí, který Verva otočila a následně ovládla 2:1 v prodloužení.

Lukáš ŽejdlZdroj: Deník

Jaký měl Lukáš Žejdl z premiéry pocit? „Nebudeme si nic nalhávat, nic hezkého to nebylo. Asi bych si na takový zápas vstupenku nekoupil, ale bereme dva body a musíme makat dál. Budou to maličkosti, teď jde hodně zápasů za sebou. Takové body se budou počítat na konci, takže si myslím, že dva body dobré,“ doplnil k prvnímu duelu ve žlutočerném dresu. 

Lukáš ŽejdlZdroj: HC Mountfield Hradec Králové

Do ostrého zápasu se vrátil po devíti měsících. Jak se cítil? „Musím říct, že jsem to čekal horší. Ale ve třetí třetině jsem cítil, a už to bylo na mě i znát, že mi nohy už tolik nejely. Opravdu jsem osm možná devět měsíců nehrál. Myslel jsem si, že to bude horší s bruslením, ale v první třetině jsem se do toho dostal díky oslabením, že mě tam pan trenér dával, a tím jsem se dostal docela do zápasu. Měli jsme vlastně šest minut v oslabení a to hráče trošku nabudí. Byl jsem v tempu a to mi hodně pomohlo,“ dodal vytáhlý forvard.