Předchozí
1 z 5
Další

Choreografka Alena Karlovská: Nezáleží na tom odkud jste

Mostečanka Alena Karlovská je úspěšnou choreografkou, tanečnicí a lektorkou. Je přední odbornicí na street dance a zakladatelkou taneční skupiny the F.A.C.T.

Předloni se stala držitelkou prestižní ceny Choreograf roku v taneční extralize Best Dance Group, kde soutěží nejlepší týmy z celé ČR a kde vyhrála stáže v New Yorku. Její skupina The F.A.C.T. získala zlato na evropském šampionátu. Tanec je pro ni povoláním i životním stylem.

Alena KarlovskáZdroj: archiv

„Podle mě je to největší ocenění, na které lze v mém oboru v republice dosáhnout,“ říká s tím, že je to součást prestižního soutěžního turné Taneční skupina roku, v němž je bodována práce choreografa. „Kromě toho musíte vyhrát mistrovství ČR nebo mistrovství Evropy,“ dodává.

Alena KarlovskáZdroj: archiv

První titul přinesl stáž v New Yorku. „Jeli jsme tam se štábem Taneční skupiny roku. Naše eltiní skupina choreografů měla zdarma desetidenní pobyt a lekce v Broadway Deance Centre. Také jsme natáčeli medailonky, abychom motivovali začínající choreografy a tanečníky,“ vzpomíná. 

Alena KarlovskáZdroj: archiv

Tanec Aleně zabírá veškerý čas. Je absolventkou mosteckého gymnázia a pražské soukromé vysoké školy Palestra zaměřené na tělesnou výchovu a sport. Pravidelně se vzdělává v cizině na tanečních kempech. V letech 2015 a 2016 byla finalistkou československé taneční soutěže The Dancer. Tančila v muzikálech Kleopatra a Sugar. Dělala choreografii pro Městské divadlo v Mostě. V roce 2008 založila taneční skupinu The F.A.C.T. 

Alena KarlovskáZdroj: archiv

„Nikdy mě nenapadlo dát Mostu sbohem. Jsme jako skupina z Mostu a podařilo se nám proniknout mezi špičku. Povrdilo se mi, že nezáleží na tom odkud jste a kde trénujete. Být v Praze nebo New Yorku neznamená být dobrý. Záleží vždycky jen na vás a na vaší individualitě a schopnostech. Zažila jsem v cizině spoustu lektorů, ale řada z nich pro mě nebyla přínosem,“ uzavírá.

Alena KarlovskáZdroj: archiv