Konflikty mezi 62letým muže a jeho 30letým sousedem začaly už na podzim, když se mladý muž do domu kousek od centra Mostu přistěhoval. Senior tvrdí, že je nový nájemník příliš hlučný a kvůli němu nemůže on ani jeho žena v noci spát.

Hlasité soulože

Mladý muž si podle něj pouští nahlas rádio i televizi. Dokonce se údajně nekrotí ani při milostném aktu, kdy se od něj přes zdi linou hlasité vzdechy. V bytě mají též často štěkat psi. „Poškozený muž se snažil s mladým sousedem domluvit. Nepomohlo to. Soused ho vždy odbyl větou, že si ve svém bytě může dělat, co chce,“ řekla ke kurióznímu případu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Několikaměsíční spory tak vyvrcholily o uplynulém víkendu. Dvaašedesátiletého muže opět rušila hlasitá hudba a vydal se za sousedem s prosbou, aby ji ztišil. Dočkal se ovšem úplně jiné šokující reakce.

„Mladý muž ho měl začít častovat vulgaritami a výhrůžkami. Nakonec si svlékl kalhoty, celý se obnažil a vystrčil na překvapeného Mostečana své pozadí,“ vylíčila Světláková.

Po tomto nepříjemném zážitku senior raději odešel domů a posléze se rozhodl, že konflikty se sousedem začne řešit přes policii. „Policisté čin kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití a postoupí ho přestupkové komisi magistrátu ke správnímu řízení,“ doplnila Světláková.