Okresní soud v Mostě sice již v květnu rozhodl, že je lékař vinný, obžalovaný se však okamžitě odvolal ke Krajského soudu v Ústí nad Labem a ten verdikt zatím nevynesl. A ani nemohl. Jednání totiž ještě nebylo nařízeno.

„Odvolání obžalovaného Grunda nebylo krajskému soudu dosud okresním soudem předloženo,“ objasnila v úterý Deníku mluvčí krajského soudu Irena Jeřábková, proč se po téměř pěti měsících od nepravomocného verdiktu mosteckého soudu stále nic neděje.

Jednašedesátiletý gynekolog Grund si měl podle obžaloby loni v červnu během vyšetření své 21leté pacientky sundat kalhoty a dvakrát jí zasunout penis do pochvy. Šokovaná žena okamžitě z „kozy“ seskočila a ordinaci opustila.

Vše řekla svému příteli a matce, kteří ji přemluvili, aby šla na policii.

Lékař tvrdí, že si pacientka vše vymyslela. Hájil se tím, že na gynekologickém křesle, bez lubrikantu a se ženou, která nerodila, ani technicky nelze pohlavní styk provést.

Dále uváděl, že si pacientka mohla splést standardní vyšetření prováděné prstem s penisem.

Poukazoval i na to, že nebylo v pochvě ženy nalezeno jeho sperma ani DNA.

Okresní soud v Mostě přesto mladé ženě uvěřil a shledal Grunda vinným. Uložil mu zaplatit 50tisícovou pokutu a zakázal mu na 1,5 roku vykonávat lékařskou praxi. Verdikt je ale zatím nepravomocný.

Krajský soud ho může buď potvrdit nebo zrušit a vrátit celý případ k novému projednání do Mostu.