A přestože oproti roku 2009 počty skutků poklesly, není jich stále rozhodně málo. Vyplývá to ze Zprávy o bezpečnostní situaci v Ústeckém kraji za rok 2010.

V loňském roce policisté řešili celkem 163 zločinů, které spadají právě do mravnostní kriminality. Objasnit se jim podařilo 76 procent skutků.

Pohlavní zneužití

Nejčastěji se kriminalisté zabývali případy pohlavního zneužití, kterých vyšetřovali celkem 55. Do této skupiny spadá především sex mezi teenagery, respektive nezletilými děvčaty (pod 15 let) a mladistvými chlapci (do 18 let). Spousta mladíků, kteří se kvůli pohlavnímu styku s nezletilou dívkou ocitne na policii, je v tom většinou tak trochu nevinně. Dívky je totiž před sexem ujišťují, že takzvaně „pod zákonem“ už v žádném případě nejsou, a oni se pak nestačí divit. „Mnoho prověřovaných případu je proto právě z tohoto důvodu odloženo,“ píše se v policejní zprávě.

Znásilnění

Na stůl severočeských kriminalistů se loni dostalo též 42 případů znásilnění. Většinou jsou oběťmi ženy. Policie ale vyšetřovala i nedobrovolný homosexuální styk. Tento neobvyklý sexuální zločin se odehrál v minulém roce v Lounech. Pachatelem byl opilý bezdomovec. V parku v Husově ulici se měl v září pokusit znásilnit 67letého důchodce, který též patřil mezi sociálně slabé občany. Bezdomovec měl muže zatáhnout do křoví, povalit ho na zem, svléknout mu kalhoty a začít ho orálně „uspokojovat“. Poté mělo dojít i na samotný anální styk. Znásilnění přerušili městští strážníci, kteří šli shodou náhod zrovna kolem a z křoví zaslechli křik.

Vede Chomutovsko

Severočeští kriminalisté řešili v minulém roce v Ústeckém kraji dále i 5 případů kuplířství a 4 případy obchodování s lidmi.
Nejvíce závažných případů mravnostní kriminality je podle policejní zprávy na Chomutovsku. Kriminalisté tady loni vyšetřovali celkem 11 znásilnění, 2 skutky kuplířství a třikrát obchodování s lidmi. Vysoký počet mravnostních deliktů v tomto regionu zřejmě souvisí se zdejší sexuální turistikou. Počty prostitutek postávajících u silnici se ale v poslední době v regionu snižují.

Zneužité děti

Jestliže Chomutovsko vede v celkovém počtu mravnostních zločinů, Most zřejmě pro změnu drží primát v těch nejperverznějších.

Hrůzný zločin, při kterém byly zneužité dvě malé holčičky (8 a 4 roky) se měl v regionu stát během loňského jara. Šlo o brutální znásilnění dětí, jehož součástí mělo být i pojídání vlastních výkalů a polévání se močí.

Otřesných nechutností se měl dopustit 37letý muž z Mostu. Případ má již na stole Krajský soud v Ústí nad Labem.
Obžalovaný tvrdí, že je nevinný.