Skupinka osob se v polovině září vracela z diskotéky, když je v parku Skřivánčí vrch dostihla trojice cizinců. Muži hned začali jednotlivé členy partičky surově napadat. "Létaly rány pěstí i kopance. Jeden z napadených při tom utrpěl mnohočetná poranění, se kterými musel vyhledat lékařské ošetření. Při útoku jiný z poškozených přišel o mikinu za 1500 korun, kterou mu měl jeden ze agresorů přetáhnout přes hlavu," popsal Václav Krieger z mostecké policie.

V napadené skupině byla žena. Ta se snažila všemu zabránit, pokusila se mobilním telefonem přivolat policejní pomoc. "I tato účastnice se ale stala terčem fyzického útoku, po kterém skončila na zemi. Nejstarší z obviněných vytrhl ženě mobil za 20 tisíc korun z ruky a strčil si ho kapsy. Dotyčnou zaklekl a měl se ji násilím opakovaně pokusit vysvléci kalhoty," pokračoval mluvčí policie v líčení hrůzného případu. 

K pohlavnímu styku nedošlo. Útočníci byli totiž vyrušeni, z místa hned utekli. Nasedli do vozidla a odjeli pryč. 

Lupič, zloděj - Ilustrační foto
V kukle a s pistolí přepadl restauraci v Mostě. O peníze agresorovi ale nešlo

25letý muž se o obdobný čin pokusil o měsíc později, v polovině října. Tentokrát si svoji oběť vyhlédl v mostecké ulici Růžová. I v tomto případě se dožadoval pohlavního styku. Přepadená žena se bránila a křičela o pomoc. Muž pak utekl. Napadená musela po útoku k doktorovi, protože byla zraněná.

"Na případech velmi usilovně pracoval tým kriminalistů. Policisté pátrali po agresorech a zajišťovali veškerý možný důkazní materiál, který následně vyhodnotili. Výsledek prověřování ukázal prstem právě na trojici cizinců. Po obvinění vyšetřovatelka podala návrh na vzetí nejstaršího z nich do vazby, což okresní soud akceptoval," poznamenal Krieger.

Všem třem hrozí v případě uznání viny po vynesení rozsudku tresty až do výše deseti let.

Tohle vás také zaujme: 
U Mostu má vzniknout velká továrna, zaměstná hodně lidí

Zdroj: Deník/Martin Vokurka