Nebezpečný Litvínov

Na pozoru by se v těchto dnech měli mít hlavně řidiči, kteří parkují v Litvínově. „V tomto městě jsme totiž zaznamenali v posledním období zvýšený počet krádeží,“ vysvětlila tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Od ledna do září zde zloději vykradli 41 vozů, přičemž od června počet vyloupených aut stoupá.

„V červnu policie v Litvínově evidovala čtyři vykradená vozidla, v červenci už šest a v srpnu a září již lapkové každý měsíc navštívili osm vozidel,“ konkretizovala Světláková.

Policisté ve spolupráci s městskými strážníky proto přijali zvláštní opatření, aby krádežím zamezili a pachatele chytili. „Co konkrétně policie dělá ale samozřejmě prozradit nemůžeme. Pak by se naše práce míjela účinkem,“ doplnila Světláková s tím, že policie by uvítala, kdyby občané k odhalování zlodějů i sami přispěli. Nebyli třeba lhostejný, když uvidí podezřelého člověka se na parkovišti motat kolem cizích vozidel a zavolali na tísňovou linku. „Policie se bude zabývat i anonymními oznámeními, pokud nebude chtít volající říci své jméno,“ ujistila mluvčí.

Tučný lup z Louček

Jedny z posledních aut byly v Litvínově vykradeny minulý týden, a to v lokalitě Loučky. Zloděj se tentokrát opravdu napakoval. Z jednoho vozu odcizil dotykový panel za několik desítek tisíc korun, v druhém si přivlastnil multifunkční panel a kufřík s cédečky. „Zloděj za sebou v tomto případě zanechal škodu ve výši 120 tisíc korun,“ řekla Světláková. Po pachateli policie pátrá.

Pachatel třinácti vloupaček dopaden

Jiného zloděje, který v Litvínově řádil v září a říjnu, se kriminalistům v těchto dnech již chytit podařilo. Je jím 37letý muž též z Litvínova, který má mít na krku 13 vloupaček do aut. „Krást nechodil daleko. Vykrádal vozidla v místě svého bydliště. Dovnitř se dostával po rozbití okna cihlou nebo kamenem,“ sdělila Světláková.

Z aut si přitom tento muž odnášel jen drobnosti – držáky na mobil, nářadí a třeba i bonbóny, které údajně pak prodával na ulici. Protože však při vloupačkách auta rozbíjel, vyšplhala se škoda až na 100 tisíc korun.

Pětatřicetiletého Litvínovana policie nejprve vyšetřovala na svobodě. Protože však v páchání trestné činnosti neustal, byl vzat do vazby. Odtud zřejmě půjde rovnou k soudu a následně opět za mříže. Má totiž za sebou už pestrou kriminální minulost. Z vězení se vrátil teprve letos v květnu.