V jednom případě se jednalo o levnější prsteny z chirurgické oceli, v druhém o drahé zlato. Zloděje, kteří šperky ukradli, už policie zadržela. Odcizené skvosty ale již kriminalisté nenašli, pachatelé je zřejmě stačili všechny prodat.

První krádež se stala koncem srpna v prodejně klenotů v centru Mostu. „Krátce před zavírací dobou vešli do obchodu, kde v té době nebyl žádný zákazník, dva muži. Jeden z nich se drze nahnul přes prodejní pult a sebral plato se zlatými šperky v hodnotě 82 tisíc korun,“ popsala krádež mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Přestože prodavačky za zloději běžely, nepodařilo se jim je zadržet. V nedalekém parku našly pouze prázdné plato od šperků. Úspěšnější byli tento týden policisté, kteří jednoho ze zlodějů chytili. „Zadrželi 26letého muže, který byl obviněn z krádeže. Není to jeho první trestný čin, za krádež už byl v minulosti odsouzen. Po jeho komplici nadále policisté pátrají,“ doplnila Světláková.

Bižuterie od stánku

Druhá krádež šperků se odehrála v pondělí v mosteckém nákupním středisku Central. Osmadvacetiletý Mostečan tady dostal dopoledne zálusk na bižuterii. Vzít plato s prsteny v hodnotě 9 800 korun mu trvalo jen pár sekund. Ke krádeži měl výborné podmínky. Nekradl totiž v obchodě, ale ve stánku před prodejnami, kde plato s prsteny volně leželo na pultě.

Také v tomto případě se prodavačka snažila lapku chytit, ale marně. Policisté podezřelého zadrželi již druhý den. Lup však už u sebe neměl. Stačil ho prodat ještě v den krádeže údajně neznámým lidem.

„Mladý muž byl obviněn z trestného činu krádeže. Stejně jako předchozí pachatel, který ukradl zlato, byl i on již v minulosti za majetkový delikt odsouzen,“ dodala Světláková.