Devětadvacetiletý muž poprvé kradl v mostecké prodejně drogerie. Choval se přitom opravdu velmi zvláštně, schválně se totiž nechal chytit. „Pachatel odcizil několik balení žvýkaček a z prodejny odešel. Pak se ale k obchodu znovu vrátil, údajně proto, aby byl zadržen,“ popsala zlodějovo jednání mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Žvýkačky ho ale do basy „nedostaly“. Krást se proto vydal i následující den. „Tentokrát navštívil obchodní centrum v Mostě a odcizil uzeniny a alkohol,“ doplnila Světláková. Také v tomto případě byl zadržen hlídačem prodejny a předán do rukou policistů. Ti ho tentokrát už posadili do cely a vyšetřovatel následně lapku obvinil z trestného činu krádeže a poškozování cizí věci. Škoda, kterou zloděj napáchal, se vyšplhala na jedenadvacet tisíc korun.

Policisté zároveň navrhli, aby na muže byla uvalena vazba, protože by s největší pravděpodobností s krádežemi pokračoval. Soud s návrhem souhlasil, a muž tak nakonec za mřížemi, kde si od začátku přál být, skutečně skončil.

Proč chtěl muž za každou cenu do vězení, policie nesdělila. Možná neměl peníze na ubytování, a tak si řekl, že lépe než živořit v současných mrazech na ulici, mu bude v teple cely, kde má navíc zajištěno zadarmo i stravování. Dobře totiž věděl, jak to ve vězení chodí. Z basy se totiž vrátil před pouhými pár dny. „Muž opustil vězení teprve letos v lednu,“ potvrdila Světláková.