Při zadržení svého přítele napadla policistu
Třiatřicetiletá žena čelí obvinění z přečinu násilí proti úřední osobě. Při služebním zákroku koncem listopadu měla napadnout policistu, který zadržoval jejího přítele kvůli poškozování cizího majetku. Muž z Litvínova měl v obci na Mostecku vyrazit u jednoho z domů vrata do dvora, které poškodil. Přivolaná policie muže na místě zadržela. Žena však chtěla jet mermomocí s ním a nereagovala na výzvy hlídky, aby upustila od svého jednání. Nakonec měla udeřit rukou do obličeje přítomného policistu. I ona skončila na policejním oddělení. Policista vyhledal lékařské ošetření, k pracovní neschopnosti nedošlo.

V rodinném domě na Litvínovsku pěstoval marihuanu
Policisté v Mostě obvinili z přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 37letého muže z jedné obce na Litvínovsku. Podle zjištění kriminalistů z toxi týmu měl obviněný ve svém rodinném domě vypěstovat za užití předmětů a látek určených k indoorovému pěstování několik rostlin konopí. Ty poté usušil a získal nejméně 104 gramů rostlinného materiálu. Ten policisté zajistili při domovní prohlídce. Na místě provedli orientační detekční zkoušku, která ukázala na přítomnost účinné látky. Zajištěný rostlinný materiál kriminalisté odeslali na odbor kriminalistické techniky k provedení odborné expertizy, kterou byla potvrzena přítomnost účinné látky.

Žena kradla ve sklepech, spolu s kamarádem poničili skleněné vánoční ozdoby
Žena ve věku 20 let z Mostu čelí obvinění z přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Podle kriminalistů má na svědomí čtyři případy krádeží vloupáním. V ulici Mladé gardy vnikla do sklepa a v prádelně odcizila jízdní kolo. V ulici Petra Jilemnického odvezla z kočárkárny, kam se vloupala, dvě horská jízdní kola. Spolu s 19letýmu mužem vnikli v ulici ČSA do suterénu domu, prohrabali sklep a poškodili čtyři sady skleněných vánočních ozdob. V ulici Maxe Švabinského spolu zavítali do sklepních prostor a z místnosti odnesli sportovní obuv. Její společník byl koncem října obviněn za šest případů krádeží vloupáním a soudce ho poslat do vazby. Obviněná Mostečanka je stíhána na svobodě. Jak naložila s lupem, policistům nesdělila. Celkem způsobili škodu za 45 000 korun.

Ze skladu firmy ukradli komponenty, ostraha je přistihla
Vyšetřovatel mostecké policie zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku 29 a 35 let, oba z Litvínova. Ti měli v obci Záluží na Litvínovsku vniknout na pozemek soukromé firmy, poté se dostali údajně do neuzamčeného objektu jedné společnosti a tam ze skladových prostor odcizili různé komponenty na kabelové trasy v celkové hodnotě 21 tisíc korun. Mužů na pozemku si všiml pracovník ostrahy. Policisté následně oba muže zadrželi. Lup si nakládali do osobního auta, kterým na místo přijeli. Starší z dvojice byl již za krádež odsouzen a letos v létě vykonal trest. Lup byl zajištěn a vrácen zpět poškozené firmě.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 22. prosince