Na obchodního detektiva se lapka měl vrhnout proto, že ho přistihl při krádeži čokolád z regálu. Po jeho útoku se zraněný muž musel skoro měsíc léčit.

Pěsti a přepravka

Incident se odehrál už v říjnu 2008. Zloděje v prodejně prý dobře znali. Muž z ochranky se proto na něj zaměřil. Když viděl, že si do kapsy strčil asi čtyři čokolády a prošel bez placení pokladnami, tak se ho rozhodl zadržet. „Vyzval jsem ho, aby vyndal čokolády a šel se mnou do kanceláře. On na mě zakřičel:„Ty mrdko, na tebe si dám pozor. A pokusil se utéct,“ vyprávěl před soudem napadený obchodní detektiv.

Když se lapkovi nepodařilo zmizet, tak na ostrahu zaútočil pěstmi. Muž se bránil slzným plynem, ale nestrefil se do pachatelova obličeje.
„On pak na mě strhl přepravku, která mi spadla na hlavu. Když jsem upadl na zem, tak do mě obžalovaný kopal,“ uvedl dále svědek.

Honička po městě

Potyčka následně pokračovala venku. Muž z ostrahy totiž za zlodějem vyběhl a honil ho po městě. Dostihl ho kousek od náměstí, kde opět použil slzný plyn. Tentokrát už úspěšně. Pachatele ochromil a za chvíli ho už zadrželi policisté.

Obchodní detektiv při potyčce utrpěl pohmožděniny a od převržené přepravky tržnou ránu na hlavě. Další tržnou ráno měl u obočí, prý od kopanců. Po napadení zůstal muž 23 dní v pracovní neschopnosti.

Verze obžalovaného

Obžalovaný celý incident líčil jinak. Prý sice skutečně kradl, ale nikoho nenapadl. „Já jsem do něj akorát strčil. Čokolády jsem hodil na zem a šel jsem pryč,“ řekl. Verze, kterou soudu líčil napadený muž z ochranky, obžalovaného rozčílila. „Nerozumím tomu. On si hrál asi na Zora mstitele, když mě naháněl po městě. Já jsem v Normě kradl poprvé. Vůbec k ničemu nemuselo dojít,“ dodal.

Obžalovanému hrozily za trestní čin ublížení na zdraví a výtržnictví až dva roky za mřížemi. Soud mu nakonec nadělil trest v polovině trestní sazby.
Rozsudek zatím není pravomocný. Obžalovaný si totiž ponechal lhůtu na odvolání.