Hádka přerostla ve fyzický útok

Vyšetřovatel mostecké policie obvinil dvě ženy ve věku 59 a 24 let z Litvínovska z přečinu výtržnictví. K tomu mělo dojít v jedné obci na Litvínovsku. Dvě ženy, které jsou příbuzné, se navzájem po slovní rozepři napadly i fyzicky na místě veřejnosti přístupném. Starší měla mladší udeřit dřevěným předmětem a ta útok opětovala tím, že starší ženu udeřila pěstí do hlavy. K hmotné škodě ani ke zranění obou žen nedošlo.

V autobuse ženě vytrhl z ruky mobil

Neznámý zloděj uspěl o víkendu při okradení jedné ženy z Mostu. Ta v sobotu cestovala přeplněným autobusem městské hromadné přepravy z centra Mostu na sídliště Zahradní, když jí neznámý muž vytrhl z ruky mobilní telefon, a poté z autobusu rychle vyběhl. Žena krádež na osobě oznámila mosteckým policistům a hmotnou škodu vyčíslila na částku 3 000 korun. Policisté v souvislosti s tímto případem opětovně apelují na občany, aby si své věci řádně hlídali a nedávali zlodějům šance k okradení. Krádeže kapesní, krádeže na osobách a odcizení mobilů patří k majetkové kriminalitě, kterou policisté na Mostecku šetří a kterou občané mohou sami svým chováním výrazně eliminovat.

Motorista čelí obvinění kvůli nehodě

Mostecká policie zahájila trestní stíhání 50letého muže z Litvínovska. Ten měl v obci na Litvínovsku řídit osobní vozidlo, kdy při jízdě vyjel mimo vozovku a narazil do zdiva domu. Motorista měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, kdy mu policisté naměřili 1,5 promile alkoholu v dechu. Při nehodě utrpěl řidič a dvě spolujezdkyně lehká zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na částku 90 000 korun. Řidič byl minulý týden obviněn z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič měl pozitivní test na drogy

Na policejní hlídku narazil na okraji města Mostu 27letý muž Mostu. Policisté zde prováděli dohled nad silničním provozem a vozidlo zastavili ke kontrole. Řidič měl negativní dechovou zkoušku na alkohol, pozitivně však vyšel test na drogy a ukázal na metamfetamin. Motorista se podrobil lékařskému vyšetření a odběrům biologického materiálu. Policisté mu další jízdu zakázali a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 14. září