Kuriózní případ se stal v Mostě ve středu 24. března kolem páté hodiny ranní. „Pachatel vylezl na střechu internátu a vytrhl tady několik metrů ocelových lan, která jsou součástí hromosvodů. Ta pak sroloval do klubek a připravil si je k odcizení. Zjistil ale, že je lup moc těžký, proto chtěl slézt ze střechy dolů a přivést si pomocníka,“ popsala krádež mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Zloděj se zpátky na zem hodlal dostat po hromosvodu. Buď si ho ale předtím krádeží lan poškodil nebo zkrátka drát jen nevydržel jeho váhu a utrhl se v momentě, kdy se za hromosvod chytil a plánoval slézt dolů.

Nemile překvapený lapka se zřítil z osmimetrové výšky dolů na střechu jídelny. Tady zůstal zraněný ležet a z pudu sebezáchovy, přestože před chvílí kradl a věděl, že mu hrozí vězení, začal volat o pomoc.

 „Slyšely ho dívky z internátu a přivolaly sanitku,“ uvedla dále policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Zloděje záchranka převezla do nedaleké nemocnice. Na místo byli přivoláni policisté, kteří zjišťovali, co se vlastně stalo. Netrvalo dlouhou a bylo jim jasné, že muž na střeše zřejmě kradl.

„Našli totiž nářadí, které použil pachatel k odcizení lan,“ doplnila mluvčí Ludmila Světláková. Zloděj se následně při výslechu ke krádeži i přiznal.

Přestože lapka může být rád, že pád vůbec přežil, zřejmě mu tuto radost značně kazí fakt, že skončil v rukou policie. Čeká ho totiž trestní stíhání.

 Možná bude mít na krku dokonce i víc paragrafů. Policie totiž u něj objevila ještě cizí platební kartu, která byla ukradena už před rokem.

V současné době zloděj stále leží v nemocnici. Jeho stav je podle policie stabilizovaný.