Během srpna a září sebral v Mostě a v Litvínově – Záluží hned tři dodávky. První po několika dnech odstavil v Oseku na Teplicku. Druhý kradený volkswagen ho dovezl až do Bítozevsi na Lounsku. „Tady ale za volantem řidič náhle usnul a sjel do škarpy. Z příkopu už auto zpět na silnicí vlastní silou nedostal. Tak ho nechal být a odjel domů vlakem,“ řekla mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Třetí transportér, který si přivlastnil na parkovišti v Záluží, lapkovi sloužil pouhý jeden den. „V Budyni nad Ohří u auta vypověděl službu motor, a tak muž byl donucen opět ulovit jiný dopravní prostředek,“ sdělila, jak dopadla třetí jízda, Bartošová.

Všechna tři odcizená auta se vrátila zpět ke svým majitelům. Zmizelo z nich ale nářadí a akustická kytara.

Kromě odcizení aut má muž další dva vroubky. V Mostě se vloupal do dvou osobních vozidel, která prohledal, ale nic neodcizil. Měl smůlu. V jednom případě byl vyrušen a podruhé ho přímo v autě překvapil sám majitel.

Kromě krádeže tří aut má 45letý Mostečan na svědomí ještě další dva vroubky. V Mostě se vloupal do dvou vozidel, která prohledal, ale nic neodcizil. Měl totiž nevídanou smůlu. „V jednom případě byl náhodným kolemjdoucím vyrušen a ve druhém přímo v autě překvapil sám majitel,“ upřesnila Světláková. Celkem lapka způsobil všem motoristům škody za 60 tisíc korun.

Policejní vyšetřoval pachatele obvinil hned ze tří trestných činů – krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí. Poslední obvinění si vysloužil proto, že mu soud již dříve zakázal až do roku 2012 řídit, což nedodržel.

Během vyšetřování případu se též ukázalo, že Mostečan není jen zloděj, ale ještě krkavčí otec. Svému synovi dluží na výživném přes 8 tisíc korun, za což si vysloužil obvinění z přečinu zanedbání povinné výživy.