Krádeže v obchodech

Mladík začal s krádežemi v červenci. V mosteckém Albertu sebral věci za 1 105 korun a v Tescu odcizil zboží za 2 674 korun. Další věci za více než dva tisíce korun ukradl v chomutovském Kauflandu. Ze všech obchodů si odnášel hlavně holicí strojky, oděvy a uzeninu.

Překvapený taxikář

Drzost zloděje dosáhla vrcholu, když minulý týden obral v Mostě taxikáře. Řidič si ve svém vozidle zdříml, když se probudil, tak se nestačil divit. „Na sedadle vedle něj seděl právě 26letý pachatel. Na otázku, co v autě dělá, opáčil, že řidiče hlídá. Na to z auta vystoupil,“ popsala případ mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Taxikář si ale všiml, že mu chybí mobilní telefon a navigace. Za mladíkem se proto hned rozjel. Dostihl ho asi po půl kilometru a chtěl, aby mu ukázal, co má pod bundou. Podezřelý však odmítl, aby ho muž šacoval. Taxikář se proto rozhodl, že zavolá policii. Chtěl po kolemjdoucích, aby mu k tomuto účelu půjčili telefon, bohužel mu žádný z nich nevyhověl. Překvapivě byl v tomto směru ale najednou ochotný zloděj, který muži zapůjčil svůj mobil. Přivolaní policisté však u lapky nic nenašli. Ukradený mobil i navigaci stačil totiž včas odhodit do křoví.

Osudné doklady

Ani po této krádeži si mladík nedal pokoj. Na přelomu minulého a tohoto týdne vykradl v mostecké ulici K. Biebla fiat s karavanem. Odnesl si věci za 16 tisíc korun – navigaci, mobil, klíče a doklady. Další škodu přesahující 5 tisíc způsobil poškozením vozidla.

Tento čin se pachateli stal nakonec osudným. Nedaleko místa činu ho kontrolovali policisté, kteří u něj nalezli ukradené cizí doklady a další lup.
Mladíka vyšetřovatel obvinil hned ze tří trestných činů - krádeže na osobě, krádeže vloupáním a poškozování cizí věci.