Podle poznatků policie měl muž krást u své známé, ve škole a také v hotelu. Hmotná škoda dosáhla téměř 150 tisíc korun. Vyšetřovatel ho obvinil ze zločinu krádeže, přečinů porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku ve spolupachatelství. Jeho partnerka totiž čelí obvinění z přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Právě ona měla ve druhé polovině září odcizit své známé v nestřeženém okamžiku na návštěvě klíče od bytu. Ty pak využila dvojice ke krádeži věcí. „Obviněná známou vylákala telefonicky na schůzku do centra Mostu. Poškozená tam vyrazila, známé se však nedočkala. Ta mezitím spolu s mužem měla vniknout do bytu a z něj měli odcizit mobilní telefon, notebook, vysavač a peníze. Notebook byl zajištěn v zastavárně v Mostě,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Jako další cíl si na začátku října dvojice vyhlédla střední školu na sídlišti Zahradní. „Vstoupili do dílen, kde našli klíče, pomocí nichž se dostali do učebny. Tam si odemkli skříň a z ní měli odnést nářadí pro sváření v hodnotě sto tisíc korun. Ven museli vylézt oknem, protože objekt byl již uzamčen,“ popsala mluvčí s tím, že policisté pachatele poznali na záznamu z kamer. Lup měla koupit neznámá osoba v jednom mosteckém baru.

Do třetice se dvojice objevila v mosteckém hotelu, kde se ubytovala druhý týden v říjnu. Na chodbě měli údajně nalézt klíče, kterým si odemkli dveře u pokoje, kde byly ubytované sportovkyně. Těm z pokoje měli odcizit náramek, notebooky, sluchátka, platební karty a další věci. Následně hotel opustili. Jeden notebook zastavili a policie ho zajistila.

“Muže policie zadržela po dvou dnech od krádeže v hotelu v jiném ubytovacím zařízení v Mostě. Jakmile zjistil, že pro něj přijeli, vyskočil z okna a dal se na útěk. Daleko nedoběhl, záhy ho dopadli policisté hlídkové služby a muž skončil v policejní cele s návrhem na vazbu,“ uvedla mluvčí. Muž skončil ve vazbě, mladá žena je stíhána na svobodě.

„Muži, který kradl v době nouzového stavu a krádeže se dopustil již v minulosti a je nyní v podmínce, hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Obviněné 21leté Mostečance trest až na pět let,“ dodala mluvčí Světláková.