Na chodbě ukradl ženě mobil, v obchodě čokolády, prodavače při útěku udeřil do hlavy
Mostecká policie sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže na osobě 29letému muži z Chomutova. Ten minulý týden seděl v podvečerní době v jednom obytném domě na schodišti a tam měl okrást mladou ženu o telefon. Ta šla po schodech do bytu v druhém patře a muže míjela. V ruce měla telefon a hovořila. Muž jí mobil vytrhl z ruky a utíkal z domu. Žena ho pronásledovala, ale mobil již zpět nedostala. Kde telefon skončil, muž policistům neuvedl. Kradl i v minulosti a byl za to potrestán. Poškozená odhadla škodu na částku 3 000 korun. Podezřelý má na svědomí i krádež čokolád v jedné mostecké prodejně. Odcizil 20 kusů čokolád v hodnotě 398 korun. Prodavač ho chtěl zadržet, lapka však do něj strčil a dal mu takzvanou hlavičku a omráčil ho. Muž poté s lupem utekl.

Muž s traktorem havaroval, utrpěl těžké zranění
Těžké zranění v úterý po poledni utrpěl muž z Meziboří. Ten vyjížděl s traktorem z fotbalového areálu a z dosud nezjištěných příčin vjel vpravo mimo komunikaci, kde zajel do odvodňovací strouhy a s traktorem havaroval. Při nehodě byl muž těžce zraněn a byl převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice. Příčina nehody je předmětem vyšetřování dopravních policistů.

Lapka obral dva mladíky o telefony
Policie v Mostě obvinila z trestného činu krádeže 19letého mladíka z Mostu. Podle kriminalistů má muž na svědomí dvě krádeže mobilních telefonů. V jednom případě měl odcizit mobil nezletilému chlapci na ulici Budovatelů, kterého se nejprve ptal na čas. Když se hoch podíval na mobil, obviněný mu ho vytrhl z ruky a poté z místa utekl. Při druhé krádeži seděl u sportovní haly na lavičce, a když kolem něj šel mladík s telefonem v ruce, přiskočil k němu a mobil mu sebral. Poté se dal na útěk směrem k Prioru. Okradený ho pronásledoval, ale nedohonil ho. Jak obviněný s odcizenými telefony naložil, policistům nesdělil. Ti nyní po mobilech pátrají.

Měla odpojenou energii, přesto proud odebírala
Policie v Mostě obvinila z přečinu krádeže 34letou ženu z Litvínovska. Ta měla dle policie odebírat po dobu několika měsíců elektrickou energii, i když ji měla odpojenou a neplatila za ni. Nakonec proud měla díky neoprávněnému zásahu svých známých, kteří jí elektřinu bez povolení měli zapojit. Dva muži ve věku 35 a 21 let nyní čelí obvinění z přečinu krádeže formou účastenství. Poškozená energetická společnost vyčíslila vzniklou škodu na částku ve výši téměř devět tisíc korun.

Muž měl hlídat, žena krást
Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže 22leté ženě z Mostu a z přečinu krádeže formou účastenství 32letému muži z Litvínova. Muž měl tento měsíc pomáhat ženě při krádeži tím, že hlídal, aby ji někdo při trestné činnosti nepřistihl. Žena měla vniknout na parkovišti ve městě Litvínov do uzamčeného vozidla značky Opel a odcizit z něj CD, držák na mobilní telefon, hasicí přístroj a papírové kapesníky. To vše měla v igelitové tašce krátce po zadržení.

Zloději z aut odnesli nářadí, fotoaparát i kufr
Škodu za sedmnáct tisíc korun utrpěl jeden motorista z Mostu. Někdo mu tento týden v nočních hodinách vnikl do vozidla, které stálo na parkovacím místě v ulici Moskevská. Lapka se do auta dostal za použití násilí a z vozidla odnesl motorovou pilu, svítilnu a digitální fotoaparát. Případem krádeže vloupáním se zabývají mostečtí policisté.
Jiný zloděj se v mostecké ulici W. A. Mozarta vloupal do zaparkovaného vozidla a odcizil z něj autorádio, elektrickou brusku a kufr.