Ve vazbě skončil dvaatřicetiletý muž, který je obviněn z krádeží vloupáním a poškození cizí věci. S mosteckým chmatákem se policisté během několika dní střetli vícekrát. Alena Bartošová z mostecké policie uvedla, že v nočních hodinách minulý pátek si pěší hlídka policistů všimla podezřelého chování tohoto muže na parkovišti v ulici Skupy. Strážci zákona ho zkontrolovali a nalezli u něj věci, jejichž původem by mohla být trestná činnost. To se také potvrdilo. Předtím byl v blízkosti vykraden obchod. Zloděj si právě odnášel lup.

„Tehdy bylo pachateli sděleno obvinění a byl stíhán na svobodě. Jenže začátkem tohoto týdne stihl v jeden den dvě krádeže. Nejprve v ulici Obránců Míru vlezl do cizího auta značky Fiat a přivlastnil si autorádio a reflexní vestu – včetně poškození vozu způsobil škodu za tři tisíce korun. Při návštěvě mostecké lékárny ho zaujala volně odložená taška jedné zákaznice. Potom úprkem zmizel i s věcmi v hodnotě 2300 korun. Ale ani to nestačilo. Podle kriminalistů má na triku ještě jedno vloupání z minulého týdne,“ uvedla Bartošová. V posledním případě zlodějíček vnikl do osobního auta značky Opel a majiteli způsobil škodu ve výši 4 600 korun.

„Obviněný muž se na šikmou plochu nedostal poprvé. V uplynulých třech letech byl již soudem uznán vinným za podobné majetkové delikty,“ dodala Bartošová.