Špatná známost

Šestadvacetiletá žena se s Trilčem, který je její vzdálený příbuzný, seznámila na pohřbu babičky. Údajně jí sliboval výhodnou práci, což ji zaujalo. V té době procházela partnerskou krizí se svým tehdejším druhem, tak se rozhodla ho opustit a nastěhovat se právě k Františku Trilčovi. Z lukrativního přivýdělku ale sešlo. Žena se podle svých slov najednou začala cítit fyzicky velmi špatně. „Dělalo se mi několik dní zle. Byla jsem u svého lékaře, který mi zjistil vysoký tlak a předepsal nějaké léky na srdce,“ vypověděla před soudem.

Pervitin v jídle?

Její zdraví se ale nelepšilo, právě naopak. Vše vyvrcholilo loni 29. března. „Cítila jsem se po probuzení taková zrychlená. Šla jsem se opláchnout. Obžalovaný mi nadával, že jsem svině a kurva. Já jsem dostala strach a chtěla jsem odejít. On říkal, že v tomhle stavu nikam jít nemohu,“ líčila konflikt žena. Několikrát se prý pokusila byt opustit, ale bezúspěšně, Trilč ji měl vždy zadržet. Nakonec utekla díky lsti.

„Řekla jsem mu, že mám žízeň. On mi dal napít a já jsem ho zamkla v obýváku,“ vylíčila žena, jak se jí podařilo zmizet. Následně volala svého bývalého přítele, který ji odvezl na policii. „Pak jsem skončila v nemocnici kvůli předávkování drogou. Měla jsem těžkou psychózu,“ uvedla dále žena.

Dodala, že opakovaně viděla, jak Trilč doma šňupe jakýsi bílý prášek. Sama si ale drogy nikdy nebrala. „Domnívám se, že on mi ten metamfetamin dal asi v jídle nebo mi ho nějak aplikoval, když jsem spala,“ zaspekulovala.

Svědectví

Její verzi o drogách, pod kterými mohla být i několik dní, podpořil též její bývalý přítel, dnes již manžel. „Když moje žena bydlela u Trilče, tak jsem ji asi třikrát viděl. Vždy si stěžovala na svůj zdravotní stav. Jevila známky požití drogy potila se, mluvila rychle, hodně zhubla,“ uvedl. Zároveň potvrdil, že když ji osudný den vezl po útěku od Trilče na policii, skutečně na tom nebyla po zdravotní stránce vůbec dobře. „Měla těžkou psychózu. Poznám to. Před lety jsem se kvůli drogám léčil,“ vysvětlil.

Drogy ne. Deprese!

Obžalovaný Trilč před soudem odmítl vypovídat. Při výslechu na policii tvrdil, že si žena vymýšlí. Podle něj je dlouhodobě psychicky nemocná. „Brala spousty prášků, měla deprese. Já jsem jí žádné drogy nedával a v odchodu z bytu jsem jí rovněž nebránil. Měla dokonce klíče. V ten den jsem jen nechtěl, aby šla ven v noční košili. Říkal jsem jí, ať se oblékne, že ji doprovodím,“ tvrdil obžalovaný.

Soud verdikt zatím nevynesl. Hlavní líčení kvůli dalšímu dokazování odročil na 24. května.