Na prázdném místě v ulici Brigádnická poblíž Neprakťáku nebyly ani střepy po vloupání. Neznámý, zřejmě zkušený zloděj, způsobil velké trápení matce se dvěma dětmi. Její bezmoc se nedá slovy popsat.

Na auto si půjčila. I když o něj přišla, půjčku musí splatit do dubna příštího roku. Odměna patnáct tisíc korun je maximum, které může za nalezení vozidla dát. Přestože chodí do práce, víc peněz nemá. Je samoživitelka a musí šetřit na splátky. Žádostmi o pomoc bojuje proti beznaději.

„Doufám, že auto někde stojí a že si ho někdo všimne a dá mi vědět," řekla včera Mosteckému deníku 38letá Andrea, která má ještě sedmnáctiletou dceru.

Matka oslovila i uživatele facebooku, ale zatím bez odezvy. Uvědomuje si, že ani policii se nemusí podařit vůz najít, protože vyšetřování většiny krádeží aut končí nezdarem. Právě teď může její stříbrná Škoda Fabia Combi jezdit na opačném konci republiky s jinou SPZ a jinou barvou.

Už zmizelo osm desítek aut

Policisté prý dělají, co je v jejich silách a postupují standardně. „Po vozidle a pachateli pátráme," sdělila mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. Vozidlo je v celostátním pátrání.

Podle policistů není aktivita matky běžná. Okradení obvykle odměnu za nalezení auta nevyhlašují.

Od začátku ledna do konce července zloději ukradli v okrese Most celkem 79 aut. Loni ve stejném období odcizili 83 vozidel. Objasněnost této trestné činnosti je poměrně nízká, pohybuje se kolem čtrnácti procent.