„Celkem si tak dotyčná přišla na 37 tisíc korun,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Vynalézavá žena obrala dvě různé pojišťovny, kterým tvrdila, že jí voda poškodila zařízení i vnitřní vybavení bytu. Všechna svá oznámení na první pohled řádně doložila potřebnými dokumenty. Potíž byla v tom, že se jednalo o falzifikáty.

„Žena předkládala odborná vyjádření, smlouvy o opravách interiéru i faktury za provedené práce. Dokumenty si ale sama vyhotovovala a vydávala je za pravé,“ vysvětlila Světláková.

Na vykutálenou podvodnici by zřejmě pojišťovny nikdy nepřišly, nebýt toho, že ona sama udělala osudovou chybu. Místo vytopení bytu si totiž napočtvrté vymyslela vykradení sklepa, odkud jí měly být odcizeny věci za necelých 10 tisíc korun.

Pojišťovna po ní tentokrát chtěla pro plnění pojistné události i zprávu od policie. A tady žena narazila. Policisté totiž poznali, že předložené dokumenty jsou padělky.

„Úředníkům pojišťovny a policii předložila žena faktury a daňové doklady k odcizeným věcem a zažádala o plnění pojistné události. Při následném vyšetřování bylo zjištěno, že předložené doklady nejsou pravé,“ řekla Světláková.

Žena má nyní na krku trestní stíhání pro pojistný podvod. V případě uznání viny ji u soudu hrozí odnětí svobody až na 2 roky.