Alena Bartošová z mostecké policie k případu uvedla podrobnosti: Dobrosrdečné ženě se to zdálo natolik věrohodné, že si sedla k muži do auta. Tam byli muž a žena. „Nešťastný otec“ Mostečanku přesvědčil, že bude snazší, kdyby tam zajela s nimi. Při jízdě měla báchorka další pokračování. Muž říkal, že je bez českých peněz a poprosil svoji oběť o krátkodobou půjčku patnácti tisíc. Jako záruku důvěry jí dal příruční tašku, ve které byly dolary. Poškozená svolila. Otočili se a jeli k ní domů. Žena v dobré víře vzala svých deset tisíc a předala je „nešťastníkovi“. Do hodiny je měl vrátit. Nepřijeli.

Ani dolary nebyly pravé, byl to jenom jednostranně potištěný papír v podobě bankovek, které se dají koupit v různých obchodech. Nyní se celou věcí zabývá kriminální policie. Věc je prošetřována jako podezření z podvodu. Policie uvádí popis podezřelých: Muž, který ženu oslovil, je bílé pleti, ve věku mezi 50 a 60 lety. Mluvil česky, bez přízvuku. Je menší, silnější postavy, vysoký cca 150 cm. Má krátce střižené černé husté vlasy, kulatý obličej a tmavé oči. Na sobě měl černý flaušový kabát, tmavé kalhoty, bílou košili a společenský oblek. Na krku měl silný řetízek stříbrné barvy s křížkem.

Žena je ve věku 50 – 55 let, snědší pleti. Mluvila také česky, bez přízvuku. Je vysoká asi 160 cm. Má kaštanové, na ramena dlouhé mírně vlnité vlasy. Na sobě měla tmavě hnědý kožich s delším chlupem, pod ním černé šaty se světlým vzorem.
Muž (za volantem vozu) je ve věku 35 – 40 let, vyšší postavy. Měl krátce střižené světlé vlasy.